1993

Rok 1993 przyniósł nam aż trzy nowe psiaki. Zamierzaliśmy pozostawić po AMALU następcę, a dodatkowo zostawiliśmy jeszcze dwie suczki. W ten sposób zostaje w hodowli pies MISTRAL i jego siostra MODRA, oraz niepowtarzalna ORBITA przyrodnia siostra AMALA. MISTRAL z Banciarni to piękny przedstawiciel rasy, o mocnym kośćcu, pięknej długiej szacie (średnio około 32 cm) w bardzo dobrym gatunku, o pięknej samczej głowie, pełnej szlachetnego wyrazu, świetnym pigmencie nosa, warg i oczu, pięknych mocnych i do końca życia białych zębach (to po matce ZJAWIE J), oraz rewelacyjnych chodach; wydłużony krok, piękna praca mięśni, sprawiał wręcz wrażenie jakby płynął tuż nad ziemią... wyglądał "zjawiskowo". MISTRAL zostaje później Championem Polski, Interchampionem., Zwycięzcą Klubu Kraków 1998, Zwycięzcą Austrii 1997., 2 x BIS Weteranem.
Piękna MODRA z Banciarni jego miotowa siostra to suczka też o rewelacyjnej wręcz szacie w gatunku, o świetnej budowie ciała, doskonałym pigmencie i bardzo wydajnym ruchu. Wybitny sędzia ras pasterskich Mirosław Redlicki tak o niej pisze gdy startowała po raz pierwszy w młodzieży; " Suczka po prostu nadzwyczajnej urody, o której nie sposób napisać niczego złego. Jeśli rozwinie się tak jak się zapowiada, będzie prawdziwą gwiazdą" .MODRA była prawdziwą gwiazdą, ale niestety kilka domowych walk o przywództwo w sukach zniweczyło jej szanse na wielkie zwycięstwa, gdyż "zdobyte" w tych walkach ciągle powracające krwiaki na uszach zepsuły wyraz całej głowy. Paradoksem było to, że tak naprawdę to MODRA była tylko w te walki wplątywana, bo sama miała bardzo uległy charakter, nawet mówiło się o niej w domu, że jest taka; "przepraszam, że żyję"... W hodowli po MODREJ zostały trzy suki; PYZA, POLKA i MUZA. Zdobyła tytuły; Młodzieżowego Championa Polski, 2 x CWC res CACIB.
Trzecia suka zostawiona w hodowli wraz z MISTRALEM i MODRĄ to ORBITA, która na pierwszej wystawie wpadła pod samochód i "powiedziała", że wystawy nigdy nie będą jej hobby... ORBITA to "domowa gwiazda", ale nie z powodu sukcesów na wystawach, a niesamowitej mądrości i zaangażowaniu w życie całego domu. Natomiast gdy pojawił się u nas film "Shreck" ze wspaniałym głosem Stuhra byliśmy przekonani, że Osła gra nasza ORBITKA!!!. Karykaturalnie podobna fizjonomia do naszej ORBITKI, te same ruchy, to samo zachowanie, to samo by w danej chwili "powiedziała" co Osioł, no po prostu nic tylko nasza ORBITKA!!! J. ORBITA rodziła liczne mioty, ale też "po drodze" przytrafiły się jej na koniec dwie "cesarki", potem operacja przy której walczyliśmy wraz z lekarzem o jej życie i też się udało. Naszą dumą było gdy osoba Numer 1 w historii PONa dr Danuta Hryniewicz zakupiła od nas właśnie syna ORBITY i AMALA, późniejszego Zwycięzcę Klubu Młodzieży., Ch. Pl. HRYNIA GÓRALA z Banciarni, będącego reproduktorem w słynnej Kordegardzie. W naszej hodowli została po ORBICIE piękna i subtelna po tatusiu MISTRALU - OSŁODA GÓRALKA z Banciarni, późniejsza championka Polski.