2000

Posiadając dwie suczki Siberian Husky i rozsmakowawszy się w psich zaprzęgach zasadnym było zwiększyć ilość siły pociągowej. W związku z tym postanowiliśmy pokryć Dakotę i Ekridi i zostawić po nich następne suczki do zaprzęgu. W zamyśle były dwa zaprzęgi po dwa psy. Tak też w roku 2000 w hodowli zostaje szybka i sprytna ALABAMA, urodzona 03.06.2000 po: EKRIDI z Hrubej Siklawy i DERKU Bohem Tanya Gyongye, oraz niebieskooka piękność; jasno bursztynowa BURZA urodzona 20.09.2000 po: DAKOCIE z Hrubej Siklawy i BIG BRUCE OF Scandiaca. Jak się później okazało najszybsza i najgorliwsza w zaprzęgu, pupilka Andrzeja.
22. 01. 2000 roku w wieku niespełna 9 lat odszedł od nas wspaniały i najwierniejszy przyjaciel Champion Polski IWAN z Banciarni. Śmierć jego bardzo nas zaskoczyła, ale odchodząc pokazał nam jak można godnie umierać. Bez lęku i przerażenia. Nie cierpiał i nie był usypiany choć to był rak. W ostatnie swoje dni był otoczony szczególną troską i miłością z naszej strony za co był nam bardzo wdzięczny. Odszedł godnie i spokojnie. Takiego psa nigdy się nie zapomina...
Ostatni miot po Iwanie urodził się już po jego śmierci tj. 05. 02. 2000 roku; pięć wspaniałych szczeniąt z przyrodnią siostrą MODRĄ z Banciarni. Zostawiliśmy w hodowli najbardziej podobną naszym zdaniem suczkę do IWANA; POLKĘ GÓRALKĘ z Banciarni, a inną o imieniu PYZA GÓRALKA z Banciarni, sprzedaliśmy do Finlandii. W Finlandii po błędnej diagnozie PYZĘ chciano uśpić!, lub przeprowadzić kosztowną operację wycięcia!!! nerki. Nie zgodziliśmy się na to i sprowadziliśmy ją spowrotem dając w zamian suczkę z innego miotu. PYZA z Finlandii pojechała prosto na klinikę wrocławską, gdzie po dokładnym przebadaniu okazało się, że diagnoza postawiona w Finlandii jest błędna, a PYZA jest zdrową i przy okazji przebadaną "na wszystkie strony"suczką. Z przyjemnością, więc zostawiliśmy ją w hodowli, tym chętniej, że ma ona naturalnie szczątkowy ogon po swoim ojcu IWANIE.