2003

01.02. nasza śliczna "Siberianka" BURZA z Banciarni rodzi nam 6 suczek, w tym jedną białą i obydwoje z mężem nie jesteśmy w stanie oprzeć się jej urokowi. Jak tylko wyschła po porodzie postanowiliśmy, że ją zostawiamy. Dla ciekawostki podam, że w czasie gdy BURZA rodziła było 15 stopni mrozu. Buda była oczywiście nie tylko ocieplona z zewnątrz, ale i w środku był elektryczny kaloryferek, który tam przetrwał do czasu, aż szczeniaki skończyły 3 tygodnie życia. Biała suczka ma niebieskie oczy i ma na imię FUDŻI, ale to nie tylko ona z tego miotu zostaje w hodowli. Zostają też; ruda FUGA, wilcza FIGA i czarno-biała FRAJDA. Później okazuje się, że wszystkie są rewelacyjne w zaprzęgu.

Dnia 22 lutego 2003 roku nagle w wieku niespełna 10-ciu lat odszedł od nas nasz ukochany PON MISTRAL z Banciarni. Śmierć przyszła bez ostrzeżenia, a my "rozbestwieni" wiecznie żyjącym AMALEM nie braliśmy tego pod uwagę, że jego syn może odejść przedwcześnie. MISTRAL wyglądał wręcz pięknie, biegał po polach, cieszył się życiem, miał świetny apetyt i nic nie wskazywało na zbliżającą się tragedię. Dla naszej hodowli ogromna strata, bowiem wiele jeszcze sobie po nim obiecywaliśmy. W swoim życiu zdobył wiele znaczących tytułów, choć nie był dużo wystawiany:

  • Interchampion
  • Champion Polski
  • Zwycięzca Austrii 97
  • Zwycięzca Klubu PONa Kraków 98
  • BEST WETERAN Kraków 2001
  • BEST WETERAN Klubowa Wystawa PONów Łódź 2002

Pozostawił po sobie może niewiele, ale bardzo wartościowe potomstwo, że wspomnę tylko naszą piękną Champ.Pl. OSŁODĘ GÓRALKĘ z Banciarni - matkę utytułowanego ZHIGGINSA (między innymi Zwycięzcę Westminster 2006), Mł.Ch.Pl., Ch.Pl., Zwyc. Europy Środkowej i Wschodniej 2003., 2 x CACIB., 2 x res. CACIB IWANA z Zadymy, czy jego miotowego brata Ch. Pl. INTRUZA z Zadymy, piękną Champ. Włoch HESIĘ Polskie Kudłacze, śliczną srebrną Młodz.Championkę Włoch i San Marino, Ch. Wloch WERWĘ GÓRALKĘ z Banciarni, pięknego Ch.Pl AXERA Gandża Gil, Ch. Pl. ELEGANTA GAZDĘ z Banciarni, Mł. Ch. Pl., Ch. Pl. ETAPA GAZDĘ z Banciarni i kilka naprawdę pięknych szczeniąt urodzonych w ostatnim okresie. Oby były wystawiane. W jednym też z ostatnich miotów udowodnił, że posiada "geny" umaszczenia czekoladowego; jest po nim śliczna "czekoladka" PLUTO z Nowotarskiej Sfory, oraz w Dani czekoladowy SONET z hodowli Stutteri Birkely.

Po śmierci MISTRALA zostawiliśmy w hodowli jego syna; ELEGANTA GAZDĘ z Banciarni, który akurat w dniu śmierci MISTRALA miał 5 tygodni życia i na szczęście nie był jeszcze zarezerwowany. Jego matką jest Mł. Ch. Pl., Ch. Pl. JUBKA z Gangu Długich. Pozostawienie ELEGANTA pomogło nam ukoić ból po nagłej stracie wspaniałego MISTRALA. ELEGANT okazał się też psem eleganckim jak tatuś MISTRAL, ale też odważnym i pewnym siebie jak dziadek AMAL. Wychowany u boku starego już AMALA nauczył się żyć w zgodzie i przyjaźni z innymi samcami z naszej hodowli, a nawet zawierać trwałe i mocne z nimi przyjaźnie.

W roku 2003 Andrzej znowu zdołał zastartować psim zaprzęgiem na Mistrzostwach Polski, tym razem w Bieszczadach, też jak poprzednio w klasie D1/1 i zdobył tytuł vice Mistrza Polski średniego dystansu. Startujące psy to; ALABAMA z Banciarni, EKRIDI z Hrubej Siklawy, CIAPEK z Banciarni i CWANA z Banciarni.