2006

Nowy miot Osłody

Jeden piesek i dwie suczki
Nad ranem 20 grudnia 2006 oszczeniła się nasza Championka DA-2 OSŁODA GÓRALKA z Banciarni (O: Int. Ch., Ch. Pl., Zwyc. Klubu 98., Zw. Austrii 97., 2 x BIS Weteran DA-2 MISTRAL z Banciarni M: DA-1 ORBITA z Banciarni), a szczęśliwym tatusiem szczeniąt jest DA UWODZICIEL GÓRAL z Banciarni (O: Int. Ch., Ch. Pl., Zw. Europy DA-1 UPIÓR Pol-Pon M: Mł. Ch. Pl., Ch. Pl. DA-2 JUBKA z Gangu Długich). Urodziły się trzy szczeniaki; jeden piesek i dwie suczki. Wszystkie są śliczne, wyrównane i bardzo dorodne, umaszczenie szczeniąt; białe w czarne łatki.

Jasmine championem Kanady

Zwyciężczyni wystawowego maratonu
10 grudnia 2006 na wystawie w Orangeville zorganizowanej przez Credit Valley Kennel Club suczka z naszej hodowli JASMINE GAŹDZINA z Banciarni (O: UWODZICIEL GÓRAL z Banciarni M: Ch. Pl. PYZA GÓRALKA z Banciarni) zdobyła tytuł Championa Kanady. JASMINE została uznana za najlepszą w rasie przez trzech sędziów podczas tego wystawowego maratonu. Trzy dni, trzech sędziow i trzy suczki z Banciarni zmagały się w ringu o zdobycie jak największej ilości punktów. Słowa podziękowania należą się tutaj Joannie Wein za doprowadzenie JASMINE do tytułu Canadian Champion, dając nam tym samym naszego pierwszego prawdziwie kanadyjskiego championa. Dla przypomnienia to JASMINE posiada tytuły CFC CH, CAN. CH, Canadian National Specjalty 2005 winner. Na zdjęciu Sędzia Mr. Fred Heal, oraz Joanna Wein z JASMINE.

Pierwszy sukces Słodkiej w Kanadzie

Najlepsze szczenię
Również 10 Grudnia 2006 na wystawie w Orangeville zorganizowanej przez Credit Valley Kennel Club oprócz JASMINE GAŹDZINY z Banciarni, która przez kolejne trzy dni wygrywała BOB, walka w ringu toczyła się jeszcze pomiędzy NATALKĄ GAŹDZINĄ z Banciani (O: Ch. Pl. INTRUZ z Zadymy M: Mł. Ch. Pl., Ch. Pl. JUBKA z Gangu Długich) Joanny Wein, oraz SŁODKĄ GAŹDZINĄ z Banciarni (O: Int. Ch., Ch. Pl., Ch. AKC., Zwyc. Westminster 2002., Zwyc. Polski., Mł. Zw. Świata., Zw. Klubu PONa 97,. Najlepszy Reproduktor 2005 FURMAN Konkury M: Ch. Pl. OSŁODA GÓRALKA z Banciarni) Irene Dolata. SŁODKA świetnie bawiła się nową sytuacją na ringu, pokonując stremowaną i zmęczoną jazdą na wystawę NATALKĘ, zdobywając każdego dnia reserve i tytuł Najlepszego Szczeniaka w Rasie. Na zdjęciu Sędzia Mr. Fred Heal i Joanna Wein prezentująca SŁODKĄ.

Zhiggins wyróżniony

Jego syn z tytułem Opposite Sex
3 grudnia 2006 na Wystawie AKC/Eucanuba National Championship w Long Beach California pies z naszej hodowli; Ch. AKC ZHIGGINS GÓRAL White Star z Banciarni otrzymał wyróżnienie AWARD of MERIT, a z kolei jego syn CH White Star's BARON (Miseu) zdobył tytuł Najlepszego psa - OPPOSITE SEX. Gratulujemy serdecznie właścicielom pięknych psów, oraz zdobytych tytułów. Na zdjęciu z lewej ZHIGGINS & z prawej BARON (Miseu).

Pies z Banciarni Zwycięzcą Świata 2006!

Wnuk Zwycięzców Świata też zostaje Zwycięzcą Świata.
Z wielką przyjemnością dzielę się z Państwem radością jaką sprawiło nam wszystkim Zwycięstwo Świata psa z naszej hodowli rasy CANE DA PASTORE BERGAMASCO - czarnego Ch. Pl., Mł. Ch. Pl., ESTRO z Banciarni (O: Ch.Pl., 2 x CACIB, Zwyc. BEST in SHOW INCANT di Valle Scrivia M: 2 x CWC CZOJA z Banciarni) będącego w rękach Ani Szukiewicz z Warszawy . Nie ma się co dziwić, że ESTRO zdobył Zwycięstwo Świata, bowiem to już niemal dziedzictwo; jego dziadek od strony ojca - Int. Ch. FAMEI di Vallle Scrivia to Zwycięzca Świata 2003 i drugi dziadek od strony matki - Int. Ch., Ch. It. PLATONE był dwukrotnym Zwycięzcą Świata. ESTRO startował w Poznaniu w klasie Championów z dwoma pięknymi faworytami tej stawki; psami z Włoch, tym cenniejsze jest jego zwycięstwo. Cieszymy się również III-cim miejscem w klasie Championek; pięknej czarnej Int. Ch., Ch. Pl., Ch. LT.,Mł. Ch. Pl. DONATRICE z Banciarni, siostry ESTRO z poprzedniego miotu Incanta i Czoji, a miała DONATRICE w swojej stawce 5 konkurentek. W PONach nie osiągnęliśmy żadnego spektakularnego sukcesu, ale przecież ; "to ładne, co się komu podoba"...a o gustach się nie dyskutuje. Wystawialiśmy tylko jednego psa - Ch. Pl. ELEGANTA GAZDĘ z Banciarni (O; Int. Ch., Ch. Pl., Zwyc. Austrii, Zwyc. Klubu 98, 2 x BIS Weteran MISTRAL z Banciarni M: Mł. Ch. Pl., Ch. Pl. JUBKA z Gangu Długich), psa utrzymanego w typie sportowym i użytkowym, ale też o eleganckiej sylwetce i ruchu, mamy, więc nadzieję, że wszystkim było przyjemnie na niego popatrzeć w ringu.

Oldboye w Banciarni

Nasi "Emeryci i renciści" poniżej 10-ciu lat.
Ośmielona miłym przyjęciem prezentacji "Staroci" na naszej stronie, przedstawiam dzisiaj następną grupę psów z naszej hodowli, a mianowicie; dwie suczki - "emerytki" i trzech "rencistów"...Są to od lewej; przeszło 7-mio letnia MUZA GÓRALKA z Banciarni (O: Ch. Pl. MAESTRO Misiura M: Mł. Ch. Pl. MODRA z Banciarni) - rencistka po "cesarkach", czarna, 8,5 letnia suczka Bergamasco - CZOJA z Banciarni (O; Ch. Pl. PEDRO dell Antica Priula M: Ch. Pl. ARA di Valle Scrivia) - zasłużona emerytka, 6,5 letnia POLKA GÓRALKA z Banciarni (O: Ch. Pl. IWAN z Banciarni M: Mł. Ch. Pl. MODRA z Banciarni) - "rencistka" (po cesarskim cięciu nie zachodzi już niestety w ciążę), 8 - mio letnia Mł. Ch. Pl., Ch. Pl. JUBKA z Gangu Długich (O: Int. Ch., Ch. PL. ROKOSZ z Gangu Długich M: ZACIERKA z Gangu Długich) - zasłużona emerytka, oraz 9,5 letni pies FAKTOR GÓRAL z Banciarni (O: Int. Ch., Ch. Pl., Ch. CS., Zwyc. Europy, Zwyc. Klubu...AMAL z Banciarni M: CWC, 2 x CACIB, 2 x BOB UDINA z Banciarni) - niehodowlany. Wszystkie te psy czują się świetnie, wyglądają pięknie i cieszą się beztroskim życiem w naszym domu.

BOB i 4. miejsce w grupie JASMINE GAŹDZINY

Nowy sukces "ambasadorki" PONa w Kanadzie.
Suczka JASMINE GAŹDZINA z Banciarni (O: UWODZICIEL GÓRAL z Banciarni M: Ch. Pl. PYZA GÓRALKA z Banciarni) wypełniła następną kartę w historii PONa w Kanadzie. W sobotę 7 października na wystawie zorganizowanej przez Nipissing Kennel Club w Trout Creek Ontario JASMINE zdobyła BOB i zajęła czwarte miejsce w grupie. Jest to ogromny sukces, zważywszy, że PON w Kanadzie dopiero co został oficjalnie uznany przez tamtejsze władze kynologiczne (CKC). W wystawie brały udział dwie suczki z Banciarni; JASMINE i NATALKA GAŹDZINA o których sędzina Jan Buchanan powiedziała; "obie są piękne, ale w dniu dzisiejszym BOB dostanie starsza z nich", następnie Mrs. Buchanan dodatkowo uhonorowała urodę JASMINE przyznając jej IV miejsce w grupie. Był to wspaniały dzień dla właścicielki Joanny Wein i jej rodziny a też wielka radość i satysfakcja dla nas. Gratulujemy Joannie i cieszymy się, że sędzina Jan Buchanan poznała i doceniła piękno PONów z Banciarni.

NYGUS ratownikiem

PON z podziwu godnym instynktem niósł pomoc swojej właścicielce
Właścicielka NYGUSA GAZDY z Banciarni (O; Ch. Pl. INTRUZ z Zadymy M: Mł. Ch. Pl., Ch. Pl. JUBKA z Gangu Długich) Ewa Spruch, mieszkająca w Niemczech chciałaby właśnie taki pomnik postawić swojemu kochanemu psu jaki jest na zdjęciu na razie z samym żywym NYGUSEM. Powodem tego jest, że NYGUS w czasie jednym z jesiennych spacerów uratował Ją gdy nagle zemdlała na spacerze w odległym od ludzi i zabudowań lesie. Ewa po obudzeniu się z omdlenia poczuła jak NYGUS zwiniętym językiem liże ją po nosie, w nosie i później po całej twarzy, jakby wiedział, że należy sprowokować oddychanie i ocudzenie swojej ukochanej Pani. Później gdy zdołała już wstać, bardzo pospiesznie, jak nigdy dotąd, ciągnął Ją do domu, jakby wiedział, że jego Pani musi szybko otrzymać dodatkową pomoc od ludzi. Ewa po tym wydarzeniu znalazła się w szpitalu na kompleksowych badaniach, a NYGUS zdobył sobie uznanie odpowiedzialnego przyjaciela i ratownika.

Emeryci z Banciarni

Przedstawiamy nasze "Starocie"
Przedstawiliśmy we wrześniu nasz "nowy narybek", czyli pozostawione w naszej hodowli, dwie młode suczki rasy PON - ROMINĘ i UWERTURĘ, natomiast obecnie przedstawiamy nasze "Starocie" tj. psy, które mają powyżej 10-ciu lat. Są to; 14,5 - letni pies Ch. Pl. PEDRO dell Antica Priula rasy Bergamasco, oraz dwie suczki PONki; 13,5 - letnia, biało-szara ORBITA z Banciarni i 12,0 - to letnia czarno-srebrna UDINA z Banciarni. PEDRO to nasz pierwszy pies - reproduktor tej rasy, import z Włoch, ojciec pierwszych wspaniałych Bergamasców w Polsce. ORBITA to zasłużona dla Banciarni suczka, córka naszej pierwszej PONki TURNI i zarazem przyrodnia siostra wspaniałego i utytułowanego AMALA i równie świetnej ADŻI. UDINA to z kolei ogniwo łączące linię "czarnych suczek" z Banciarni, czyli córka CZUNY, a matka NARKOZY, ale też dowód naszego sukcesu w walce (często i desperackiej) o życie każdego psa w naszej hodowli. Suczki dla swojej i naszej wygody są ostrzyżone na 5-cio cm długość włosa, ale za to wyglądają bardzo młodzieżowo :). Wszyscy cieszymy się, że cała trójka nadal jest z nami.

LUZAK wprzęgnięty w zaprzęg

FUDŻI po półtorarocznej przerwie powraca do treningów
W Banciarni treningi Huskych zaczynamy dopiero wtedy, gdy nie ma już na polach elektrycznych pastuchów. Inauguracja, więc treningów nastąpiła dopiero; 6-go października. W tym roku do treningów w zaprzęgu został po raz pierwszy włączony LUZAK z Banciarni, młody, 9-cio miesięczny pies, który został w hodowli. Jak przystało na nasze psy, LUZAK bez jakichkolwiek uprzednich treningów, doskonale wiedział co ma robić w zaprzęgu :). W świetnej też kondycji po ponad rocznej przerwie z powodu choroby powraca do treningów nasza piękna, biała FUDŻI. W tym sezonie zimowym Andrzej będzie miał duży dylemat, które psy brać na zawody, bo wszystkie są dobre i wszystkie chcą startować :). Na zdjęciu; w pierwszej parze FIGA z BURZĄ, w drugiej LUZAK z FUDŻI powracają z pierwszego treningu.

Banciarnia na Wystawie Klubowej

Trójka psów reprezentowała naszą hodowlę
W tym roku psy z Banciarni znów nielicznie zgłosiły się na Wystawę Klubową w Świerklańcu (Śląsk). Banciarnię reprezentowały tylko trzy psy; pozostający w naszych rękach Ch. Pl. ELEGANT GAZDA w klasie Championów i 2 x CWC LIMA GAŹDZINA, która na dziesięć startujących suk w klasie otwartej zajęła trzecie miejsce. Na szczęście przybył nam jeszcze w sukurs IMAGE GAZDA z Banciarni wł. R&A. Palimąków, który jak LIMA zajął III-cie miejsce też w licznej stawce klasy otwartej. Na zdjęciu ELEGANT z LIMĄ zadowolone, że pojadą za chwilę do domu.

Wnukowie AMALA wygrywają

Przepowiednia z wierszyka się sprawdza
Przeszło dwa lata temu na okoliczność śmierci naszego wspaniałego i wybitnego AMALA z Banciarni mój brat Bartłomiej napisał humorystyczny wiersz-nagrobek, który kończył się takimi słowami; "... Nie będzie na Wystawach AMALA, niech inny tę rasę wychwala... I nie chcę być nikomu wróg, ale wiem, że to będzie AMALA WNUK!". I niby tak banalny wiersz, a jednak się sprawdza :); dwa lata temu na Klubowej Wystawie w klasie pośredniej wygrał nasz ELEGANT, wnuk AMALA, rok temu w klasie baby CAR z Liliowego Zacisza, a w tym roku Zwyc. Klubu został wnuk AMALA, ALASZ z Gangu Długich i w klasie młodzieży wygrał też jego wnuk CAR z Liliowego Zacisza. Oczywiście dla przypomnienia, obydwa te psy są po synie AMALA - utytułowanym i pięknym FURMANIE Konkury. Na zdjęciu CAR z Liliowego Zacisza. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Zwycięzcom.

Suczki z Banciarni wystawione w Kanadzie

Dwa pierwsze, historyczne kanadyjskie BOBy
Z przyjemnością informujemy, że 1 i 2 września dwie suczki z naszej hodowli przeszły do historii wystaw w Kanadzie, jako pierwsze PONy pokazane na CKC show, po uznaniu Polskiego Owczarka Nizinnego jako psa rasowego w tym kraju. Są to Rare Breed Champion JASMINE GAŹDZINA z Banciarni /FCI/ (O: UWODZICIEL GÓRAL z Banciarni /FCI/ M: Ch. Pl. PYZA GÓRALKA z Banciarni /FCI/) i NATALKA GAŹDZINA z Banciarni /FCI/ (O: Ch. Pl. INTRUZ z Zadymy M: Mł. Ch. Pl., Ch. Pl. JUBKA z Gangu Długich). W pierwszym dniu wystawy JASMINE zdobyla BOB i punkt na Championa Kanady, a w drugim dniu odwrotnie; NATALKA wypadła lepiej i to ona zgarnęła BOB i punkt na Championa. Wystawa odbyła się w przepięknym Farran Park w Ingleside, Ontario, zorganizowanej przez Cornwall District Kennel Club. Serdecznie gratulujemy właścicielce Joasi Wein i Jej córce Marcie udanego debiutu na tej historycznej dla PONów wystawie.

ROMINA zostaje w hodowli

"Romek" bawi wszystkich Romków
Przedstawiamy naszą półroczną PONkę, którą zostawiliśmy w hodowli jako kontynuatorkę linii nazwanej przez nas "Linią Czarnych Suczek" - ROMINĘ GAŹDZINĘ z Banciarni /FCI/. Romina to bardzo sympatyczna, żywa i wesoła suczka. We wszystkich wzbudza dużo sympatii, lubiana również w sforze naszych psów i to również przez Syberiany, z którymi przez całe lato harcowała po podwórku. Po domowemu wołana "Romek" ku uciesze wielu znajomych o tym imieniu 🙂 a to dlatego że ROMINA kojarzy się z osobowością dystyngowaną, nieprzystępną, a Romek jest Romek 🙂 Obecnie "Romek" zajął się już opieką nad drugą pozostawioną w hodowli suczką, młodszą od siebie o cztery miesiące UWERTURĄ.

Zostawiamy też UWERTURĘ

Księżniczka póki co "bantuje"
Przedstawiamy drugą suczkę pozostawioną w tym roku w naszej hodowli tj. biało-szarą UWERTURĘ GAŹDZINĘ z Banciarni /FCI/ (O: CWC, DA BURSZTYNOWYA DYMEK M:Ch. Pl., res. CACIB, DA-1 PYZA GÓRALKA z Banciarni /FCI/). UWERTURA to zaplanowana do pozostawienia w hodowli kontynuatorka linii od Ch. Pl. DA-1 ZJAWY z Domu Marzeń - drugiej z filarowych suk naszej hodowli (przypominam, pierwszą jest TURNIA z Szałasu Puchatków), poprzez Mł. Ch. Pl. 2xCWC, res. CACIB, DA-1 MODRĄ z Banciarni /FCI/ - Ch. Pl. res. CACIB, DA-1 PYZĘ z Banciarni /FCI/ do właśnie UWERTURY. UWERTURA zapowiada się na śliczną "księżniczkę", choć jak na arystokratkę na razie zbytnio bantuje, co z góralskiego znaczy: broi, rozrabia, chuligani, hałasuje 🙂

LIDER reproduktorem

Błękitny PON na równi z innymi
Przedstawiamy naszego nowego, młodego reproduktora o unikalnym i niespotykanym umaszczeniu błękitnym - CAC, BOB, CWC, DA LIDERA GAZDĘ z Banciarni (O: Mł. Ch. Pl. Ch. Pl. DA-1 SZPAK z Kuny; M: Ch. Pl. DA-2 OSŁODA GÓRALKA z Banciarni). Przy okazji prezentacji chciałam serdecznie podziękować świetnemu kynologowi, międzynarodowemu sędziemu Mirosławowi Redlickiemu, który to pierwszy rozpoznał w LIDERZE to umaszczenie. W innym wypadku zniechęcona przez odrzucanie go na wystawach z powodu nietypowego koloru oczu - srebrno-oliwkowo-brązowego - zrezygnowałabym z wystawiania go i tym samym z użycia go do reprodukcji. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie zostanie dokonana również poprawka co do koloru oczu u błękitnego PONa jak to się stało w przypadku PONa czekoladowego i prawdą będzie, że - w myśl wzorca - wszystkie umaszczenia dopuszczalne - błękitny PON na równi z innymi będzie mógł walczyć o najwyższe wyróżnienia na wystawach. Dziękuję również sędzinie Justynie Jezienieckiej-Kulig za wnikliwą ocenę LIDERA na wystawie w Nowym Sączu i za prawidłowe zinterpretowanie koloru oczu PONa błękitnego analogicznie do wniesionej poprawki co do koloru oczu PONa czekoladowego.

Kolejne górskie wycieczki HADRIANA

Alpinista "spod samiućkich Tater" szaleje w Colorado
Wszystkim sympatykom PONów z Banciarni chcielibysmy przypomnieć wspaniałego syna AMALA i ORBITKI z Banciarni - HADRIANA GÓRALA z Banciarni zwanego przez swoich właścicieli "HADRIANEM WIELKIM" z racji zdobycia wielu szczytów górskich w USA (między innymi 11 szczytów liczących ponad 4 tys. m. npm. w stanie Colorado). HADRIAN w lipcu tego roku, tuż przed swoimi urodzinami zwiedził z kolei Handies Peak, Redcloud Peak i Uncompahre Peak w stanie Colorado.

Miot PYZY

Dwa pieski, trzy suczki
Nad ranem 26.06.2006 w te największe upały oszczeniła się nasza piękna, pełna życia i wielkiego uroku Ch. Pl. res. CACIB DA - 1 PYZA GÓRALKA z Banciarni (O: Ch. Pl. res. CACIB, DA - 0 IWAN z Banciarni M: Mł. Ch. Pl., 2 x CWC, res. CACIB DA - 1 MODRA z Banciarni). PYZA była tym razem kryta młodym reimportem z Włoch posiadającym w swoim rodowodzie plejadę najwybitniejszych psów z lat dziewięćdziesiątych; BURSZTYNOWYA DYMKIEM (O: Mł. Ch. Szwajcarii DA KARAT-WASAN du Mon-Bijou M: Mł, Ch. It., Mł. Ch. San Marino DA BURSZTYNOWYA ASTA). Urodziło się 5 szczeniąt; dwa pieski i trzy suczki. Jeden piesek i suczka są czarno-białe reszta biało-szare. Jeden piesek jest wolny.

JUBKA urodziła

Trzy pieski, dwie suczki
Nezawodna i piękna Mł. Ch. Pl., CH. Pl., DA - 2 JUBKA z Gangu Długich (O: Int. Ch., Ch. Pl., Ch. SK. DA - 1 ROKOSZ z Gangu Długich M: DA - 2 ZACIERKA z Gangu Długich) kryta naszym kochanym i pięknym DA LIDEREM GAZDĄ z Banciarni (O: Mł. Ch. Pl., Ch. Pl. DA - 1 SZPAK z Kuny M: Ch. Pl. DA - 2 OSŁODA GÓRALKA z Banciarni) 16 - go czerwca urodziła 5 ślicznych szczeniąt; 3 pieski i 2 suczki. Suczki i jeden piesek są biało-szare, a dwa pieski czarno-białe.

Kolejne wielkie zwycięstwo ZHIGGINSA

Tym razem wygrał amerykańską krajową specjalistyczną
Kochany i piękny ZHIGGINS znów niepokonany! Po raz kolejny odniósł wielkie zwycięstwo nad swoimi rywalami, tym razem w Chicago - zdobył BOB na APONC National Speciality 2006. Jeszcze nie przebrzmiały fanfary po - BOB na Westminster 2006, a tu znowu taki sukces :). Przypominamy: ZHIGGINS GÓRAL WHITE STAR z Banciarni to syn Int. Ch., Ch. Pl., Zwyc. Europy UPIORA Pol PON i Ch. Pl. OSŁODY z Banciarni. To pies, który ma już na swoim koncie takie zwycięstwa jak; Ch. AKC., Best of Opposite Sex na Westminster 2003, Award of Merit Westminster 2005, Best of Breed (BOB) Westminster 2006, Zwyc. AKC/Eukanuba Invitational Championship 2005, Zwyc. Specjalistycznej Wystawy PON 2006. Z całego serca gratulujemy właścicielom ZHIGGINSA! Jesteśmy z niego dumni razem z Wami.

LELEK i CHWAŁA wygrywają we Włoszech

Udany początek sezonu psów z Banciarni u Marii Skalińskiej
Piękny i dorodny, czarno-srebrny dwulatek LELEK GAZDA z Banciarni (O: Mł. Ch. Pl., Ch. Pl. SZPAK z Kuny M: Ch. Pl. OSŁODA GÓRALKA z Banciarni), miotowy brat naszej LIMY GAŹDZINY i LIDERA GAZDY, będący w rękach hodowczyni z Włoch - Marii Skalińskiej, pomyślnie rozpoczął swój sezon wystawowy 2006 we Włoszech i w San Marino zdobywając od marca 4 x CAC., 1 x res. CAC., 2 x CACIB., 1 x res. CACIB i 2 x BOB. Towarzysząca mu na wystawach córka Ch. Włoch - UNIKATA GÓRALA z Banciarni (miotowego brata naszego UWODZICIELA) i Mł. Ch. San Marino. Ch. It, Ch Reproduktor HESI Polskie Kudłacze (wnuczki naszego wspaniałego i nie zapomnianego AMALA) - piękna i dorodna czarno-biała trzylatka CHWAŁA Bursztynowya, może się też poszczycić swoimi wnioskami z Wystaw takimi jak; 8 x CAC., 5 x CACIB i 6 x BOB. Gratulujemy właścicielce i życzymy dalszych sukcesów na Wystawach.

ORBITA ma 13 lat

Dwa słowa o psie jedzącym jabłka
22.04.2006 nasza kochana i mądra ORBITA z Banciarni skończyła 13 lat!. Jest to córka naszej piewszej PONki - TURNI z Szałasu Puchatków i Ch. Pl. IWANA z Banciarni. Bardzo się cieszymy, że doczekała tego wieku w zdrowiu i dobrej kondycji fizycznej. Bez wiedzy i udziału ORBITKI nic w domu nie może się wydarzyć, wszystko musi wiedzieć, widzieć i zaakceptować. Wszystkich naszych gości musi zlustrować i "przepytać" po co przyjechali :). W swoim życiu urodziła 31 szczeniąt z których wszyscy nabywcy byli i są bardzo zadowoleni. Ojcami jej szczeniąt był AMAL z Banciarni, MISTRAL z Banciarni i MAESTRO Misiura. Jest ważnym ogniwem w lini hodowlanej, ktorą prowadzimy od TURNI, przez właśnie ORBITKĘ, Ch. Pl. OSŁODĘ GÓRALKĘ do młodziutkiej CWC LIMY GAŻDZINY. Mamy nadzieję, że ta kochana "wściba" jeszcze długo będzie cieszyć nas swoją obecnością i bawić naszych gości proszącym "słupkiem", zabójczym uśmiechem i niepowtarzalną umiejętnością konsumowania jabłek.

Oszczeniła się OSŁODA

Urodziła jedną suczkę
Po przedłużającym się oczekiwaniu wreszcie 20.04.2006 oszczeniła się nasza piękna, kochana i bardzo miła Ch. Pl. res. CACIB DA - 2 OSŁODA GÓRALKA z Banciarni (O: Int. Ch., Ch. Pl., Zwyc. Austrii 97., Zwyc. Klubu 98., 2 x BIS Weteran DA - 2 MISTRAL z Banciarni M: DA - 1 ORBITA z Banciarni) a ojcem jest Int. Ch., Ch. Pl., Ch. AKC., Zwyc. Westminster 2002., Zwyc. Polski., Mł. Zw. Świata., Zw. Klubu PONa 97,. Najlepszy Reproduktor 2005 DA - 1 FURMAN Konkury (O: Int. Ch., Zw. Ch. Pl., Ch. CS., Zw. Europy`90., Zw. Klubu193., 5 x Najlepszy Reproduktor., 3 x Najpiękniejszy Weteran DA - 1 AMAL z Banciarni M: ALKA Konkury). Urodziła się tylko jedna, śliczna, biała w małe czarne łatki suczka. Jest już zarezerwowana.

Ostatni miot CZOI

Dwa pieski i dwie suczki
02. 03. 2006 oszczeniła się nasza piękna i dorodna suczka rasy CANE DA PASTORE BERGAMASCO - czarna CZOJA z Banciarni (O: Ch. Pl. DA PEDRO dell Antica Priula M: 3 x CACIB., Ch. Pl. DA ARA di Valle Scrivia). Ojcem szczeniąt jest również piękny przestawiciel rasy Zwyc. Best in Show, 2 x CACIB, Ch. Pl. INCANT di Valle Scrivia (O: Ch. It. FAMEI di Valle Scrivia M: Ch. It. EISE di Valle Scrivia). Urodziły się cztery szczeniaki; dwa pieski i dwie suczki. Jeden piesek jest czarny jak mama CZOJA, drugi kolorowy, ale z przewagą koloru czarnego. Suczki obydwie są kolorowe; popielate w czarne plamy, w przyszłości będą umaszczenia podobnego do ojca INCANTA. Serdecznie polecamy te piękne, o egzotycznej urodzie i wspaniałych chrakterach psy.

Kolejne sukcesy Andrzeja

Tym razem nasz zaprzęg triumfował w Bieszczadach
W dniach 24 - 26. 02. 2006 w Bieszczadach (Lutowiska) odbyły się zawody psich zaprzęgów na średnim dystansie "W Krainie Wilka". Zima organizatorom spłatała figla (odwilż) i od niepamiętnych czasów na tym terenie było zbyt mało śniegu. Organizator został zmuszony do zmian przebiegu tras, jednak pomimo trudności zawody się odbyły, były wspaniałe, a śnieg dopisał w ostatnim dniu zawodów. Andrzej startował z bardzo dobrze wytrenowaną szóstką Siberian Huskych; rewelacyjnym w tym sezonie CIAPKIEM i jego córką FIGĄ jako liderami zaprzęgu, następnie; CWANĄ, ESTERKĄ, BURZĄ i ELDORADEM. Startowało dziesięć zaprzęgów, Andrzej w generalnej klsyfikacji zajął trzecie miejsce, a pierwsze miejsce w klasyfikcji Psów Ras Północy. Jest to powtórzony sukces ze styczniowych zawodów w Gorcach. Zawody bieszczadzkie jak i gorczańskie miały być zawodami edycji Pucharu Polski, jednak z uwagi na dodatkowe koszty jakie musiałby ponieść organizator wobec powstałego Polskiego Związku Sportu Zaprzęgowego odstąpiono od edycji Pucharu Polski tym samym obniżając rangę wyścigów do Mistrzostw Bieszczad, czy Mistrzostw Gorców. Szkoda, więc, że przez rozgrywki przy zielonym stoliku Andrzej ze swoim zaprzęgiem nie został do nich zakwalifikowany. Na zdjęciu zaprzęg Andrzeja po biegu na 50 km w pierwszym dniu zawodów.

NARKOZA ma szczeniaki

Dwa pieski i dwie suczki. Zostawiamy jedną
W niedzielę 19.02.2006 oszczeniła się nasza czarno-srebrna suczka DA - 2 NARKOZA GÓRALKA z Banciarni /FCI/ (O: 2 x CWC FRAJER z Innej Hodowli M: CWC, 2 x CACIB., 2 x BOB DA - 1 UDINA z Banciarni), a ojcem szczeniąt jest nasz młody, o błękitnym pigmencie DA LIDER GAZDA z Banciarni /FCI/ (O: Mł. Ch. Pl., Ch. Pl. DA - 1 SZPAK z Kuny M: Ch. Pl., DA - 2 OSŁODA GÓRALKA z Banciarni /FCI/. Urodziły się cztery szczeniaki; 2 pieski i 2 suczki. Jeden piesek i jedna suczka są umaszczenia czarnego, jako dorosłe będą czarno-srebrne i też jeden piesek i jedna suczka łaciate; biało-czarne. Szczeniaczki są śliczne, zwarte i bardzo żywotne. Czarna suczka zostaje w hodowli.

ZHIGGINS najlepszy na Westminster

Pies z Banciarni zwycięzcą najbardziej prestiżowej wystawy w USA
Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że po raz kolejny możemy pochwalić się wielkim sukcesem psa pochodzącego z naszej hodowli; Ch. USA ZHIGGINSA GÓRALA WHITE STAR z Banciarni (O: Int. Ch., Ch. Pl., Zwyc. Europy UPIÓR Ken Pol M: Ch. Pl. OSŁODA z Banciarni), który na najbardziej prestiżowej Wystawie Psów Rasowych w USA - Westminster 2006 zdobył najwyższy tytuł - Best of Breed, czyli tytuł Zwycięzcy Rasy. Przypominamy, że ZHIGGINS zdobył już tytuł Najlepszego Psa (Best of Opposite Sex) na WESTMINSTER 2003, oraz wyróżnienie tytułem Award of Merit na Westminster 2005. W roku 2005 zdobył też Zwycięstwo Rasy (BOB) na Wystawie AKC/Eukanuba National Invitational Championship. Czegóż można więcej? :). Sukces ZHIGGINSA to zasługa nie tylko Banciarni, ale też właścicielki UPIORA tj. ojca ZHIGGINSA Małgosi Luli, jednak największe ukłony należą się właścicielom samego ZHIGGINSA - Państwu Merrilee i Jeffowi Cirtwell z USA za wspaniałe odchowanie i przygotowanie tak pięknego PONa. Serdecznie gratulujemy!!!

INSOLITO już w domu

Zamiast łuny nad Białką ma teraz prawdziwą zorzę
Bergamasco INSOLITO z Banciarni doczekał się wreszcie na swoją właścicielkę, która przyjechała po niego do Dursztyna. Teraz już mieszka z nową rodziną w Norwegii i zamiast pomarańczowej łuny tworzonej przez niedalekie wyciągi narciarskie w Białce Tatrzańskiej ma teraz prawdziwą polarną zorzę. Śniegu - jak widać - niewiele więcej niż w Dursztynie, gdzie jest go teraz ponad pół metra. Zdjęcie zrobione jest już w nowej ojczyźnie INSOLITA.

MODRA odeszła

Zapamiętamy ją jako matkę championów i naszą przyjaciółkę
Psie życie szybko mija i choćby żyły na swoje psie życie nawet sto lat, dla nas będzie to zawsze za krótko. 01.02.2006 odeszła od nas kochana, mądra i subtelna Mł. Ch. Pl., 2 x CWC, res. CACIB MODRA z Banciarni (O: Int. Ch., Zw. Ch. Pl., Zwyc. Europy '90., Zwyc. Klubu 93, Ch. CS., 5 x Najlepszy Reproduktor, 3 x Najpiękniejszy Weteran AMAL z Banciarni M: Ch. Pl. ZJAWA z Domu Marzeń). Żyła prawie 13 lat. Była bardzo grzeczną suczką, nigdy nie sprawiała żadnego kłopotu, wręcz przeciwnie mieliśmy jej za złe, że jest wręcz taką - "przepraszam, że żyję". Pozostawiła po sobie bardzo wartościowe i piękne potomstwo; z Ch. Pl. MAESTRO Misiurą - vice Zwyc. Crufta EDI GÓRALA z Banciarni, Ch. Węgier ELMO GÓRALA z Banciarni, reproduktora Kanady MELOMANA GÓRALA z Banciarni. W hodowli została MUZA GÓRALKA z Banciarni i dwie suczki z Ch. Pl. IWANEM z Banciarni; piękna Ch. Pl. PYZA GÓRALKA z Banciarni i 2 x CWC POLKA GÓRALKA z Banciarni. MODRA pozostanie w naszych sercach jako swoisty balsam, będziemy ją zawsze bardzo ciepło pamiętać i wspominać. Zdjęcie przedstawia MODRĄ z listopada 2005.

FRAJDA ma szczeniaki

Cztery pieski i dwie suczki
W sobotę 21. 01. 2006 oszczeniła się nasza śliczna "Siberianka", czarno-biała, niebieskooka FRAJDA z Banciarni (O: Zwyc. Rasy., CWC CIAPEK z Banciarni M: CWC BURZA z Banciarni) a ojcem szczeniąt jest świetnie biegający w naszym zaprzęgu wilczy, różnooki ELDORADO z Banciarni (O: Ch. Pl. Bohem Tanya Gyongye DEREK M: res. CACIB, CWC EKRIDI z Hrubej Siklawy). FRAJDA zdążyła się oszczenić przed wielkimi mrozami i teraz już bezpiecznie, w ocieplonej budzie, opiekuje się swoimi dziećmi. Urodziła sześć dorodnych szczeniąt; cztery pieski i dwie suczki. Pięć szczeniąt jest umaszczenia beżowo-wilczego, a jeden piesek jest czarno-biały po mamie

Rozpoczęcie wyścigowego sezonu

Rewelacyjne wyniki Andrzeja
Zawody Psich Zaprzęgów na średnim dystansie w Nowym Targu, które odbyły się 14 - 15 stycznia 2006 roku, miały charakter towarzyski, ale były dużym sprawdzianem kondycji musherów, oraz poziomu wytrenowania ich psów. Duże różnice wzniesień, żleby i wąwozy, ale też piękne górskie polany dodawały wielu pozytywnych emocji. Nasz zaprzęg składający się z sześciu Siberian Huskych pojechał w tych zawodach rewelacyjnie. Podjął równorzędną walkę z mocnym zaprzęgiem Maćka Tomaszewskiego składającego się z sześciu Alaskan Malamutów i dwóch mieszańców - tzw."dopalaczy" w pierwszej parze, poprawił swój łączny czas do czasu zeszłorocznego o ponad godzinę! Zaprezentował teżnową, młodą liderkę FIGĘ z Banciarni, która świetnie poprowadziła zaprzęg wraz ze swoim ojcem CIAPKIEM z Banciarni. Dalszy skład naszego zaprzęgu to CWANA i ESTERKA w drugiej parze, oraz BURZA i ELDORADO w trzeciej. Gratulujemy też naszemu koledze Markowi Miętusowi z Czarnego Dunajca udanego debiutu w tych zawodach. Radość nasza tym większa, że w Marka zaprzęgu startowali dwaj synowie naszego CIAPKA: BIAŁAS i BURAN, oraz brat naszej BURZY - BUMERANG z Banciarni. Na zdjęciu Andrzej na mecie wyścigu.

Kolejny amerykański sukces

Zhiggins najlepszy na specjalistycznej wystawie PONów w USA
Z przyjemnością informujemy, że wspaniały Ch. AKC., Best of Oposite Sex Westminster 2003, Award of Merit Westminster 2005, Zwyc.AKC/Eukanuba Invitational Championship ZHIGGINS GÓRAL WHITE STAR z Banciarni wygrał Wystawę Specjalistyczną 8.01.2006 w USA zdobywając BOB, Speciality Winner i BOG 3. Miło nam tym bardziej, że na tej Wystawie oceniał wybitny sędzia z Polski - Mirosław Redlicki.