2007

Odeszła CZARNA GÓRALKA

Wspomnienie psów naszej przyjaciółki Mileny
Po jedenastu latach życia we wspaniałej Rodzinie Mileny Szutkowskiej-Maj, odeszła CZARNA GÓRALKA z Banciarni (po domowemu ABBA). Przywołało to w nas wspomnienia o tych wspaniałych psach i wielu latach spędzonych razem z nimi np. dla Mileny to prawie pół Jej życia u boku, którego tuptał CLEOŚ. AMAL był z nami aż 17,5, a GRANDA 13,5 roku, to też znaczna część z naszego życia, żeby mieć prawo wpisać się na stałe w naszej pamięci. Wspominałyśmy z tej okazji z Mileną jej pobyt u nas z CLEO i ABBĄ co zostało uwiecznione wtedy na zdjęciu. Było to spotkanie rodzinne po latach, proszę zobaczyć jak piękne psy, choć AMAL miał wtedy ponad 16 lat, GRANDA 12 lat, CLEO 9 lat, a jedynie ABBA młoda siedmiolatka. Miło popatrzeć na ogromne podobieństwo pomiędzy ABBCIĄ, a jej matką GRANDĄ, oraz CLEO i jego ojcem AMALEM. Zdjęcie robione było w maju 2003 roku, to tak niedawno , a już tyle się wydarzyło.

Młode husky do sprzedania

Przystępna cena, możliwe raty
Posiadamy jeszcze do sprzedaży pięć rodowodowych, pięciomiesięcznych szczeniaków SIBERIAN HUSKYCH. Pieski są piękne, świetnie zapowiadające się nie tylko do biegania, ale i do wystawiania, o bardzo sympatycznych charakterach i żywym , chętnym do współpracy usposobieniu. Szczeniaki są po wybitnych naszych biegaczkach i świetnym liderze zaprzęgu Jacka Soboty. Szczegóły patrz na podstronie o szczeniakach. Cena szczeniąt jak zwykle bardzo przystępna - 700 zł, nawet z możliwością płacenia w ratach.

MARYNA GAŹDZINA championem Niemiec

Suczka po UWODZICIELU i OSŁODZIE już bliska interchampionatowi!
Z przyjemnością informujemy, że niespełna trzyletnia suczka z naszej hodowli MARYNA GAŹDZINA z Banciarni (O: UWODZICIEL GÓRAL z Banciarni M: Ch. Pl., res. CACIB OSŁODA GÓRALKA z Banciarni) - własność Państwa Małgorzaty i Romana Więckowskich mieszkających w Niemczech, na początku listopada zakończyła Championat Niemiec. Dotychczas MARYNA zdobyła już takie tytuły jak; , 7 x CAC, 4 x res. CAC, 2 x CACIB, 3 x res. CACIB. Ponadto na Europejskiej Wystawie EKU (Europejskiej Kynologicznej Uni) zwycięstwo Europy, BOB i CACIB. Serdecznie gratulujemy Małgosi i Romanowi, a MARYNCE życzymy szybkiego zakończenia Interchampionatu. Na zdjęciu MARYNA (biało-czarna) z Bursztynowya FELĄ.

Ostatnie szczeniaki PYZY

Wnuki AMALA jak zwykle piękne.
Dnia 06. 10. 2007 oszczeniła się nasza wspaniała biało-szara suczka Ch. Pl. res. CACIB DA PYZA GÓRALKA z Banciarni /FCI/ (O: Ch. Pl. IWAN z Banciarni M: Mł. Ch. Pl., 2 x CWC res. CACIB DA1 MODRA z Banciarni /FCI/)tym razem kryta Ch. Pl. UROKIEM z Jurajskiego Źródła (O: Int. Ch., Zw. Ch. Pl., Ch. CS., Zw. Europy`90, Zw. Klubu`93 DA1 AMAL z Banciarni /FCI/ M: DA AGA Czastarski Lasek). Szczeniaki śliczne, zwarte o czarnych , wybarwionych już noskach. Urodziły się 3 pieski i 2 suczki. Wszystkie biało-czarne poza jedną biało-szarą suczką. Dwa pieski mają ogony szczątkowe! a jedna suczka ogon mocno skrócony.

„Zasłużona dla rozwoju rasy PON”

Nagroda zbiegła się z 20-leciem Banciarni
Tegoroczna Wystawa Klubowa miała dla mnie szczególne znaczenie, bowiem zostałam wcześniej wytypowana do nagrody - "Zasłużony dla rozwoju rasy PON". Wręczenie nagród odbyło się w przeddzień Wystawy na spotkaniu miłośników rasy w Grand Hotelu w Łodzi. Wielkim dla mnie zaszczytem było znaleźć się w gronie osiemnastu wspaniałych hodowców i kynologów tych już wcześniej nagrodzonych jak; dr Danuta Hryniewicz i Barbara Larska jak i tych nagradzanych razem ze mną tj. Tadeusza Adamskiego, Reginy Szyszkowskiej, Janusza Żerebeckiego i innych, których przepraszam, że już tutaj nie wymienię. Nagroda moja zbiegła się z dwudziestoleciem prowadzenia przeze mnie hodowli Polskiego Owczarka Nizinnego co tym bardziej jest dla mnie sympatyczne, ale też bardzo ważne. Hodowla psów była dla mnie zawsze wielkim hobby, ale odkąd poznałam bliżej Polskiego Owczarka Nizinnego stała się dla mnie wręcz pasją i tak już pozostanie. Na zdjęciu wręczenie nagrody przez Przewodniczącego Komisji PON przy Zarządzie Głównym ZKwP dr Tomasza Borkowskiego, oraz Przewodniczącego Klubu PON Andrzeja Stępińskiego.

UWERTURA GAŹDZINA z Banciarni MŁODZIEŻOWYM ZWYCIĘZCĄ KLUBU 2007

Nasza "Owieczka" świetnie okiełznana przez handlerkę Izę
Wielką radością Wystawy Klubowej 2007 było dla mnie zwycięstwo w młodzieży i zdobycie tytułu MŁODZIEŻOWEGO ZWYCIĘZCY KLUBU 2007 przez naszą młodą suczkę Zwyc. Młodzieży UWERTURĘ GAŹDZINĘ z Banciarni (O: 3 x CWC DA Bursztynowya DYMEK M: Ch. Pl, res. CACIB, DA PYZA GÓRALKA z Banciarni /FCI/). Z okiełznaniem jej temperamentu świetnie poradziła sobie na ringu wybitna hodowczyni i świetna "handlerka" IZA "Jamkin", która z radością poprowadziła "UWERKĘ" (inaczej też nazywaną "OWIECZKĄ") do zwycięstwa. Na zdjęciu widać, że i sędzia pozostał pod jej urokiem.

„BANCIARNIA” DRUGA w konkurencji na NAJLEPSZĄ HODOWLĘ

W dużej stawce siedmiu hodowli
W konkurencji na "NAJLEPSZĄ HODOWLĘ" Banciarnię reprezentowały takie psy; Ch. Pl. ELEGANT GAZDA z Banciarni, 2 x CACIB, 4 x CAC NYGUS GAZDA z Banciarni, Ch. Pl. LIMA GAŹDZINA z Banciarni i Zwyc. Mlodzieży UWERTURA GAŹDZINA z Banciarni. Stawka była duża bo do porównania zgłosiło się aż siedem hodowli tym bardziej cieszymy się z drugiego miejsca.

ELEGANT GAZDA trzeci w Championach

A LIMA piąta
Nasz piękny reproduktor Ch. Pl. DA ELEGANT GAZDA z Banciarni /FCI/ (O; Int. Ch., Ch. Pl., Zwyc. Klubu`98., Zwyc. Austrii`97, Najlepszy BIS Weteran DA2 MISTRAL z Banciarni /FCI/ M: Mł. Ch. Pl., Ch. Pl. CACIB. DA2 JUBKA z Gangu Długich) w bardzo licznej stawce pięknych Championów na Klubowej Wystawie PON w dniu 23. 09. 2007 w Łodzi zdobył III miejsce. Wystawiałam też w klasie Championów naszą biało-czarną suczkę Ch. Pl., res. CACIB. DA LIMĘ GAŹDZINĘ z Banciarni /FCI/ (O; Mł. Ch. Pl., Ch. Pl. DA SZPAK z Kuny M; Ch. Pl. DA2 OSŁODA GÓRALKA z Banciarni /FCI/), która wśród pięknych konkurentek znalazła się w czołówce zajmując piąte miejsce. Na zdjęciu ELEGANT GAZDA.

NYGUS GAZDA z Banciarni /FCI/ III w klasie Otwartej

Gratulujemy Ewie i Jackowi
W klasie Otwartej zgłoszonych było dziewięć psów, wśród nich 2 x CACIB., 4 x CAC NYGUS GAZDA z Banciarni (O; Ch. Pl. DA INTRUZ z Zadymy M: Mł. Ch. Pl., Ch. Pl. CACIB. DA2 JUBKA z Gangu Długich) prezentował się świetnie, wesoło wymachując długim ogonem. Był faworytem wielu, ostatecznie zajął trzecie miejsce ku wielkiej radości swoich właścicieli Ewy i Jacka Spruchów zamieszkałych w Hamburgu. Gratulujemy i dziękujemy za przybycie i wsparcie Banciarni w tym ważnym dla nas dniu.

Odeszła Danuta Hryniewicz

Zamknęła epokę w hodowli PONów

16.09.2007 roku o godz. 3.05 nad ranem odeszła od nas wspaniała hodowczyni i powojenna odtwórczyni Polskiego Owczarka Nizinnego dr wet. DANUTA HRYNIEWICZ prowadząca słynną hodowlę "z Kordegardy". Nie sposób wymienić Jej wszystkich zasług, ale dla mnie jak dla wielkiej rzeszy kynologów i miłośników psów była Ona po prostu DANUSIĄ, tworzyła bowiem wokół siebie ten wspaniały, ciepły klimat, wzajemnej życzliwości, współpracy i doradzwa, nie pozwalając nawet do siebie mówić per Pani. Dla wielu była po prostu Danusią i nie liczył się tu ani wiek, ani pozycja, tylko sympatia do drugiego czlowieka. Zawsze otwarta, szczera i życzliwa do wszystkich ludzi. Miałam też tą przyjemność być w kręgu Jej przyjaciół, ba! miałam nawet zaszczyt, że w uznaniu dla moich dokonań w kynologii i oczarowana urodą naszego nieżyjacego już reproduktora AMALA z Banciarni zakupiła od nas jego syna, któremu na Jej cześć nadałam imię HRYNIO GÓRAL. HRYNIO zdobywszy wcześniej tytuły Mł. Ch. Pl. , Ch. Pl., Zwyc. Juniorów Ras Polskich 1998 do dzisiaj jest reproduktorem w "Kordegardzie", którą pod koniec życia prowadziła wspaniała opiekunka i przyjaciel DANUSI; o "gołębim sercu", też zawsze życzliwa hodowczyni dr wet. Gosia Grzeszkowiak.

Śmierć Danusi Hryniewicz to zamknięcie pewnej epoki w hodowli PONa, to odejście bezspornego autorytetu. Cieszmy się jednak, że była wśród nas i że możemy teraz przez następne pokolenia cieszyć się Jej dziełem - wspaniałymi Owczarkami Nizinnymi. Na zdjęciu DANUSIA trzyma w objęciach naszego ELEGANTA GAZDĘ z Banciarni - wnuka AMALA na ostatniej Wystawie na jakiej była tj. Światowej Wystawie w Poznaniu w 2006 roku. Miałam wtedy tą przyjemność, że powierzono mi opiekę nad Nią przy ringu PONów. Niech Bóg ma Ją w opiece.

OSŁODA ma młode

Urodziły się cztery śliczne suczki
Dnia 01. 08. 2007 oszczeniła się nasza biało -czarna, piękna, o wspaniałym charakterze Ch. Pl. DA2 OSŁODA GÓRALKA z Banciarni /FCI/ (O: Int. Ch.,Ch.Pl., Zwyc. Klubu 98., Zw.Austrii 97., 2xBIS Weteran DA2 MISTRAL z Banciarni /FCI/ M: ORBITA z Banciarni /FCI/). Szczęśliwym ojcem szczeniąt jest czarno-biały reproduktor; DA UWODZICIEL GÓRAL z Banciarni /FCI/ (O: Int. Ch., Ch. Pl., Zw. Europy DA1 UPIÓR Pol-Pon M: Mł. Ch. Pl., Ch. Pl. CACIB, DA2 JUBKA z Gangu Długich). Urodziły się cztery biało-czarne śliczne suczki.

Miot BURZY

Pięć piesków o różnym umaszczeniu
Dnia 12. 07. 2007 oszczeniła się nasza suczka rasy Siberian Husky - trzykrotna złota medalistka, CWC, świetna biegaczka, kilkakrotnie biegająca w zwycięzkim zaprzęgu jako liderka, lub "siła napędowa" tj. bursztynowa, niebieskooka BURZA z Banciarni (O: 3 x CWC czarno-siwo-biały, ciemnooki BIG BRUCE of Scandiaca M: ruda DAKOTA z Hrubej Siklawy) kryta typowo biegającym psem, pochodzącym z holenderskiej hodowli, wilczym SNUFFY Sotokaya of Nowaja-Sibir (O: FIDDLE Sotokaya of Nowaja-Sibir M: DUSKY WOLF Sotokaya of Nowaja-Sibir). Urodziło się pięć piesków o różnym umaszczeniu. Mamy nadzieję, że wszystkie pieski trafią w ręce czynnych pasjonatów sportu, a szczególnie pasjonatów biegania i psich zaprzęgów.

FUGA też ma młode

Cztery pieski i dwie suczki
Dnia 13. 07. 2007 oszczeniła się też córka BURZY - zawsze doskonała CWC, bursztynowa i niebieskooka, bardzo szybka FUGA z Banciarni /FCI/ (O: Zwyc. Rasy, CWC czarno-biały CIAPEK z Banciarni /FCI/ M: CWC bursztynowa BURZA z Banciarni /FCI/) kryta również wilczym SNUFFY Sotokaya of Nowaja-Sibir (O: FIDDLE Sotokaya of Nowaja-Sibir M: DUSKY WOLF Sotokaya of Nowaja-Sibir). Urodziło się sześć szczeniąt; 4 pieski i 2 suczki o różnym umaszczeniu. Jako nabywcy również mile widziani czynni miłośnicy sportu i rekreacji.

Złota ROMINA i srebrna UWERTURA

Nasze sukcesy na wystawie w Nowym Targu
Dnia 15. 07. 2007 nasze dwie suczki rasy Polski Owczarek Nizinny; młodziutka czarno-srebrna ROMINA GAŹDZINA z Banciarni /FCI/ (O: 2 x CWC, CAC, BOB LIDER GAZDA z Banciarni /FCI/ M: NARKOZA GÓRALKA z Banciarni /FCI/), oraz UWERTURA GAŹDZINA z Banciarni /FCI/ (O: 2 x CWC Bursztynowya DYMEK M: Ch. Pl. PYZA GÓRALKA z Banciarni /FCI/) brały udział w krajowej Wystawie Psów Rasowych w naszym rodzinnym mieście Nowym Targu. Stadion na którym odbyła się Wystawa to teren na którym przez 27 lat prowadziłam zajęcia z wychowania fizycznego pracując w nowotarskim liceum ogólnokształcącym jako "belfer" i chodząc z młodzieżą na tzw. koło na zajęcia z lekkoatletyki. Czułam się więc na Wystawie jak na własnym podwórku :). PONy sędziował Jerzy Prywiński. ROMINA na Wystawie bardzo się starała pokazać wszystkie swoje atuty i udało się jej; zdobyła złoty medal i wniosek na Championkę, a z kolei UWERTURKI był to wystawowy debiut i troszkę się czuła niepewnie, zdobyła więc "tylko" srebrny medal. Poza PONami była też wystawiana suczka Siberian Husky z naszej hodowli; wilcza FIRMA z Banciarni własności Grzegorza Jęknera, która zdobyła złoty medal, wniosek na Championkę CWC i tytuł NSwR Gratulujemy! Dzień był upalny, ale mile spędzony w sympatycznym towarzystwie. Na zdjęciu PONy reprezentujące w tym dniu Banciarnię tj. od lewej IMAGE GAZDA z Banciarni /FCI/ i TRAPER GAZDA z Banciarni /FCI/ własność Róży i Adama Palimąków, oraz nasza ROMINA GAŹDZINA z Banciarni /FCI/ i UWERTURA GAŹDZINA z Banciarni /FCI/.

Pierwsza wystawa ROMINY

Chodziła jak szwajcarski zegarek
24 czerwca 2007 na Międzynarodowej Wystawie w Krakowie wystawialiśmy w PONach, po raz pierwszy naszą młodą suczkę, czarno-srebrną ROMINĘ GAŹDZINĘ z Banciarni /FCI/ (O: 2 x CWC, CAC, BOB DA LIDER GAZDA z Banciarni /FCI/ M: DA2 NARKOZA GÓRALKA z Banciarni /FCI/). ROMINKA pomimo, że wystawiana po raz pierwszy i to w klasie młodzieży zachowała się świetnie, prezentując ambitnie swoje walory tj. wspaniałe wydajne chody, piękną szatę, świetne proporcje i kątowania, oraz dojrzałą już psychikę. Swoim zachowaniem na ringu i poza ringiem wzbudziła wiele symaptii, co miłe, też u konkurencji :). Ostatecznie zdobyła zaszczytne drugie miejsce z oceną doskonałą. To dobry początek.

CWC INNAMORATY

Jedyna w swej rasie na wystawie w Krakowie
24 czerwca 2007 na Międzynarodowej Wystawie w Krakowie oprócz PONki wystawialiśmy też naszą młodą, dwuletnią, kolorową Bergamascę - INNAMORATĘ z Banciarni /FCI/ (O: Ch. Pl., 2 x CACIB, Zwyc. BEST in SHOW INCANT di Valle Scrivia M: 2 x CWC CZOJA z Banciarni /FCI/). INNAMORATKA wyróżnia się niesamowicie piękną akcją ciała w ruchu co sprawia, że patrzy się na nią z ogromną przyjemnością nie tylko jak biega po polach Spisza, ale i w ringu. Była jedynym Bergamasciem na tej Wystawie. Zdobyła CWC, ale szkoda, że czasem sędziowie nie potrafią ocenić młodego Bergamasca w trakcie kształtowania się dopiero szaty, czyli dredów zamykając im nieraz do czterech, a nawet i więcej lat drogę do Interchampionatu, oczekując już u młodego psa długich i wykształconych dredów, a to u Bergamasców trochę trwa...Mimo to, było bardzo sympatycznie na Wystawie co potwierdzają nasze psy :).

Odszedł CLEO

... przyjaciel Mileny, "niańka" jej synka
20 czerwca 2007 w piętnastym roku życia odszedł do krainy wiecznych łowów wspaniały CLEO Sinam, syn wybitnego i utytułowanego AMALA z Banciarni. Żył długo i szczęśliwie mając zapewnione wszelkie sporty, wyjazdy w plener, wczasy, kąpiele w jeziorach i rzekach itp. Otoczony wielką miłością i troską swojej właścicielki Mileny Szutkowskiej-Maj też i wtedy gdy pod koniec swojego życia chorował. Pozostawił po sobie nieliczne potomstwo, ale ważne, że jego geny pozostały. Gdy Milenie urodził się syn Maciuś, CLEO nadal czuł się potrzebny spełniając rolę to niańki, to podnóżka, to poduszki...:). Będzie go brakowało nie tylko Milenie, ale i mnie. Lubiałam słuchać o tym co aktualnie robi, czego się nauczył, i jak się CLEOŚ ma. Czas Cleosia jednak się wypełnił i teraz pewnie w towarzystwie swojego ojca AMALA i wielu pobratymców będzie czekał za "tęczowym mostem" na tych, których kochał. Dla niego czas już się nie liczy, a PON lubi "bujać w obłokach" nie tylko za życia :). Na zdjęciu CLEO Sinam w wieku 11 lat nad rzeką Białką, niedaleko Dursztyna.

LIMA została championką

Sukcesy naszych psów w Opolu
Moja kochana suczka biało-czarna, DA LIMA GAŹDZINA z Banciarni /FCI/ (O: Mł. Ch. Pl., Ch. Pl. DA-1 SZPAK z Kuny M: Ch. Pl. DA-2 OSŁODA GÓRALKA z Banciarni /FCI/) 28. 04. 2007 na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Opolu zakończyła Championat Polski wygrywając w silnej stawce klasy otwartej, oraz zdobyła dodatkowo res.CACIB. Na tej samej Wystawie nasza młoda Bergamasca INNAMORATA z Banciarni /FCI/ (O: Ch. Pl., 2 x CACIB, Zwyc. Best in Show INCANT di Valle Scrivia M: 2 x CWC CZOJA z Banciarni /FCI/) wystawiana po raz pierwszy sprawiła nam też dużą radość zdobywając CWC, CACIB i BOB zachowując się przy tym na ringu tak, jakby była jego stałą bywalczynią co też urzekło sędziego Janusza Oparę i Jego Asystentkę.

LELEK championem Włoch

... a interchampionat w zasięgu ręki
Piękny i dorodny, jednomaścisty; czarno-srebrny LELEK GAZDA z Banciarni /FCI/ (O: Mł. Ch. Pl., Ch. Pl. DA-1 SZPAK z Kuny M: Ch. Pl. DA-2 OSŁODA GÓRALKA z Banciarni /FCI/) 21. 04. 2007 w Livorno, na międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych zakończył Championat Włoch. Sędziował polski sędzia; Paweł Szemraj. Był to już LELKA szósty wniosek CAC, posiadając oprócz tego 5 włoskich CACIBów, 5 x BOB, oraz 2 x CACIBy i 1 x CAC z San Marino. Pies ten z dużym powodzeniem spełnia się też jako reproduktor w hodowli p. Marii Skalińskiej o przydomku "Bursztynowya". Gratulujemy kolejnego Championa i czekamy teraz na następny tytuł dla LELKA; tj. Interchampiona, który jest już w zasięgu ręki.

Trofeum Mediolanum dla NAZARA

Uznanie dla psa-turysty
Champion Italii NAZAR GAZDA z Banciarni /FCI/ (O: Ch. Pl. DA-1 INTRUZ z Zadymy M: Mł. Ch. Pl., Ch. Pl. DA-2 JUBKA z Gangu Długich) otrzymał we Włoszech "TROFEUM MEDIOLANUM" w uznaniu za zdobycie największej ilości punktów na Wystawach w roku 2006, w pierwszej grupie. Bardzo się cieszymy z sukcesu NAZARA, tym bardziej, że NAZAR to nie tylko pies wystawowy, ale też pies - turysta co widać na zdjęciu na którym jest ze swoim panem Antonio Roberto Arru.

INCANT ojcem miotu Bergamasców

Polecamy włoską rasę
O6. 04. 2007 urodziły się u naszej znajomej szczeniaki CANE DA PASTORE BERGAMASCO po suczce z naszej hodowli; czarnej DESTRZE z Banciarni i naszym reproduktorze, imporcie z Włoch; Ch. Pl., 2 x CACIB, Zwyc. BEST in SHOW, kolorowym INCANTEM di Valle Scrivia. Urodziło się siedem szczeniąt; 3 pieski i 4 suczki. Polecamy tą wspaniałą rasę psów pasterskich osobom oczekującym od psa oddania, przywiązania, potrzebujących sympatyczngo towarzysza wędrówek, czujnego (ale nie niebezpiecznego) stróża i wrażliwego przyjaciela. Szczeniaki są umaszczenia czarnego, oprócz jednej kolorowej suczki. Proszę o kontakt na adres naszej hodowli. Na zdjęciu tatuś szczeniąt z naszym synem.

Ostatni miot NARKOZY

Dwoje szczeniaczków
Nad ranem 06.04.2007 oszczeniła się u nas piękna czarno-srebrna suczka DA - 2 NARKOZA GÓRALKA z Banciarni (O: 2 x CWC DA - 1 FRAJER z Innej Hodowli M: CWC., 2 x CACIB., 2 x BOB DA - 1 UDINA z Banciarni) kryta naszym czarno-białym DA UWODZICIELEM GÓRALEM z Banciarni (O: Int. Ch., Ch. Pl., Zw. Europy UPIÓR Pol-Pon DA1 biało-czarny M: Mł. Ch. Pl., Ch. Pl., DA - 2 JUBKA z Gangu Długich). Urodziły się dwa szczeniaki; jak mama czarno-srebrna suczka i czarno-biały jak tata piesek. Jest to już ostatni miot ślicznej NARKOZY.

PEDRO odszedł na zawsze

Kochaliśmy go my, lubiły nawet szczeniaki
21 marca 2007 odszedł od nas wspaniały pies rasy Cane da Pastore Bergamasco - Ch. Pl., CACIB, DA - 1 PEDRO dell Antica Priula (O: 2 x Zwyc. Świata., Int. Ch., Ch. It. PLATONE M: ANORA). Dożył pięknego wieku - piętnastu lat... Był najlepszym psem tej rasy jakiego znam, o cudownym charakterze psa towarzysza, stróża, opiekuna. Lista jego zalet jest długa! Razem z naszą Ch. Pl. ARĄ di Valle Scrivia tworzyli piękną parę, pierwszych Bergamasców w Polsce, pozostawiając po sobie wspaniałe potomstwo i stając się przez to wielkimi promotorami rasy. Wiele z nich zostało championami i interchampionami, a jeden już z ich wnuków został Zwycięzcą Świata jak zresztą jego dziadek - PLATONE. Nie ma już PEDRA wśród nas i na pewno nasz dom będzie już innym domem bez niego. Kochany był nie tylko przez nas ludzi, ale też przez wszystkie psy w naszej hodowli i pomimo swojej łagodności wzbudzał respekt i szacunek. Bawił się z każdymi szczeniakami, a żeby nie zrobić im krzywdy, robił to schodząc do "parteru", czyli na leżąco. PEDRO pozostanie do końca w naszej pamięci jako symbol psiego zrównoważenia, spokoju, pokory i oddania. Na zdjęciu PEDRO w piętnastym roku życia.

15. urodziny PEDRA

Pierwszy i najstarszy samiec Bergamasco w Polsce
14. 03. 2007 nasz pierwszy, ale też pierwszy w Polsce samiec Bergamasco Ch. Pl. CACIB, A - 1 PEDRO dell Antica Priula skonczył 15 lat. Przybył do nas mając pół roku z bardzo dobrej hodowli "dell Antica Priula" z Włoch. Jest po Interchampionie i dwukrotnym Zwycięzcy Świata; słynnym PLATONE. Z piękną naszą suczką Ch. Pl. 3 x CACIB ARĄ di Valle Scrivia dał wybitne szczeniaki, które wzbudzały zachwyt i uznanie na Wystawach Psów Rasowych w kraju i za granicą. Wiele z nich zostało Championami, a jeden już z wnuków PEDRA został też Zwycięzcą Świata jak jego dziadek. PEDRO na dobre rozkochał nas w Bergamascach, ten cudowny pies swoim spokojem, zrównoważeniem, pokorą i oddaniem działał nieraz jak balsam wśród rozkrzyczanych i żywiołowych PONów :). Obecnie PEDRO jest już niedomagającym staruszkiem, który powoli staje przed "kolorową tęczą". Póki co, to jeszcze cieszymy się, że jest z nami. Na zdjęciu Jubilat z gromadką małych PONów od LIMY i WERSJĄ od OSŁODY.

FAKTOR już dziesięciolatkiem

Staruszek zimuje już w domu
Nasz piękny czarno-srebrny samiec PONa, niehodowlany FAKTOR z Banciarni 12. 03. 2007 skończył 10 lat!!!. Wspaniały , pogodny, posłuszny i oddany stróż domu. Przez 9 lat mieszkał na zewnątrz domu w przykładnej zgodzie z Bergamascami i innymi samcami wypuszczanymi na jego wybieg. Ostatnią zimę jako już starszy pies dostąpił wraz z "leciwymi" współtowarzyszami zaszczytu nocowania w domu co przyjął z wielką radością. Mamy nadzieję, że pomimo tych dziesięciu lat będzie nam jeszcze towarzyszył w wyprawach po pięknym Spiszu i Podhalu bowiem bardzo lubi wszelkie wędrówki.

Zawody Psich Zaprzęgów

"W Krainie Wilka" - Lutowiska 2007.
W dniach 22 - 25 luty 2007 nasz zaprzęg składający się z sześciu rodowodowych Siberian Huskych pod wodzą mushera - Andrzeja Śwista brał udział w morderczym, jak to nazwał słynny musher Słowak Daniel Filo - Country Crossie w Lutowiskach. Z powodu deficytu śniegowego organizator bowiem poprowadził trasę nie tylko po zboczach, ale też parowami leśnymi i wręcz między drzewami stosując ostrec zakręty wybijające zaprzęg z rytmu i uniemożliwiając rozwinięcie prędkości. Ogromne stromizny, skorupa śniegowa zamiast śniegu powodowały, że sterowanie sankami i przez to też psami graniczyło z cyrkowymi umiejętnościami. Szczęście miał ten kto wpadł na pomysł odczepienia najsilniejszym psom podczas karkołomnie stromych zjazdów linki przy ogonach, żeby mniej ciągnęły sanie. Nie obyło się jednak bez połamanych sanek i poważnych kontuzji musherów. Ilość zaprzęgów, które startowały w pierwszym dniu, a ilość która ukończyła zawody w drugim dniu świadczy o tym jak trudne były te zawody; piętnastu rozpoczynających, a dziewięciu, którzy ukończyli. Klasyfikacja miała być osobna dla psów Ras Północy, a osobna dla Euro Dogów i Alaskan Huskych. Niestety organizator nie wywiązał się z obietnicy danej wcześniej zawodnikom i "wsadził do jednego wora" wszystkie zaprzęgi. Ponieważ do tego wszystkiego chciał uhonorować zaprzęg składający się z nierodowodowych psów pucharem dla Zaprzęgu Psów Ras Północy co spotkało się z dużym protestem musherów posiadających psy rasowe rodowodowe, czterech musherów w tym też Andrzej nie uczestniczyło w zakończeniu imrezy i wręczaniu pucharów, o czym wcześniej powiadomili organizatora i dokonali własnego zakończenia zawodów, wręczając ufundowane puchary zaprzęgom, którym się to należało. Sponsor bowiem, ktory ufundował Puchary dla trzech pierwszych miejsc Zaprzęgów składających się tylko z Psów Ras Północnych wycofał je z uwagi na to, że organizator wręczył swój puchar dla Najlepszego Zaprzęgu Ras Północnych, zaprzęgowi składającemu się z psów które nie mają udokumentowanego pochodzenia, czyli de facto powinny być potraktowane jako mieszańce razem z Euro Dogami i Alaskan Huskymi. A oto wyniki zaprzęgów Ras Północnych (zawodnik, czas 1, czas 2 i suma). 1. miejsce; Andrzej Świst 02:59:34 02:53:25 05:52:59, 2. miejsce; Jacek Szatkowski 03:07:40 02:54:44 06:02:24, 3. miejsce; Marek Miętus 03:16:31 03:19:33 06:36:04, 4. Grzegorz Podbiełkowski 03:10:58 NS, 5. Tadeusz Zając NU NS.

PON z Banciarni na Westminster 2007

Award of merit dla ZHIGGINSA
Westminster 2007 rozstrzygnięty. Pies z naszej hodowli; Ch. AKC ZHIGGINS GÓRAL WHITE STAR z Banciarni (O: Int. Ch., Ch. Pl., Zw. Europy UPIÓR Pol-Pon M: Ch. Pl. OSŁODA GÓRALKA z Banciarni) nadal w czołówce. Tym razem do kolekcji tytułów po raz drugi zdobył AWARD OF MERIT. ZHIGGINS jak zwykle zachwycał piękną sylwetką i wspaniałym ruchem. Merilee & Jeff cieszymy się razem z Wami.

Sukcesy ZHIGGINSA

Pies z Banciarni psem nr 1 w USA
Rok 2006 to wielkie pasmo sukcesów psa z naszej hodowli - ZHIGGINSA GÓRALA WHITE STAR z Banciarni (O: Int. Ch., Ch. Pl., Zw. Europy UPIÓR Pol-Pon M: Ch. Pl. OSŁODA GÓRALKA z Banciarni) w USA. Ostatni jego sukces podsumowujący rok 2006 to w towarzystwie PONowskiej "śmietanki", między innymi krewniaka Ch. AKC GRANDZIARZA GAZDY z Banciarni i krewniaczki; utytułowanej Ch. AKC NOWINKI KOSY Dziechcinek, wygranie przez niego rasy, co dało mu potrzebną ilość punktów, aby stać się # 1 ranked PON Breed 2006. Jego sukcesy roku 2006 to; Best In Show 2006 National Specialty, Best of Breed Westminster 2006, Best In Show 2006 Florida Regional Specialty, Award of Merit AKC/Eukanuba National Championship December 2006. Wcześniejsze sukcesy ZHIGGINSA i gdy był jeszcze młodziutkim psem i rozpoczynał swoją karierę wystawową to; Best of Breed AKC/Eukanuba National Championship 2005, Award of Merit Westminstr 2005, Best of Opposite Sex Westminster 2003, Ranked in Top in USA in 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, Multiple Group Placing. Nie byłoby jednak tych sukcesów, gdyby nie wspaniali właściciele ZHIGGINSA - Merrilee & Jeff Cirtwell, którzy nie tylko wystawiali ZHIGGINSA, ale stworzyli mu wręcz Raj na ziemi. Dziękujemy Im za to i gratulujemy sukcesów.

NAZAR GAZDA championem

Gratulacje dla Włochów
Z przyjemnością informujemy o następnym, wspaniałym Championie Italii z naszej hodowli; którym jest czarno-biały NAZAR GAZDA z Banciarni (O: Ch. Pl. INTRUZ z Zadymy M: Mł. Ch. Pl., Ch. Pl. JUBKA z Gangu Długich). Przypominamy przy okazji, że jest on wnukiem wspaniałego i utytułowanego MISTRALA. NAZAR w grudniu 2006, w wieku dwudziestu miesięcy zakończył Championat Italii zdobywając przy okazji; 7 x CAC, 4 x CACIB i 11 x BOB. Serdecznie gratulujemy właścicielowi NAZARA, przystojnemu Włochowi - Antonio Roberto Arru.

Pięć szczeniaków LIMY

Trzy pieski i dwie suczki
Dnia 08. 01. 2007 oszczeniła się nasza śliczna biało-czarna suczka 2 x CWC, 2 x NSwR, DA LIMA GAŹDZINA z Banciarni (O: Mł. Ch. Pl., Ch. Pl. DA - 1 SZPAK z Kuny M: Ch. Pl. DA - 2 OSŁODA GÓRALKA z Banciarni). Ojcem szczeniąt jest reproduktor, prowadzący w naszej hodowli linię męską od wspaniałego AMALA z Banciarni tj; Ch. Pl. DA ELEGANT GAZDA z Banciarni (O: Int. Ch., Ch. Pl., Zw. Klubu 98., Zw. Austrii 97., 2 x BIS Weteran MISTRAL z Banciarni M: Mł. Ch. Pl., Ch. Pl. DA - 2 JUBKA z Gangu Długich). Urodziło się pięć szczeniąt; trzy pieski i dwie suczki. Szczeniaki są piękne, umaszczenia biało szarego i biało-czarnego.