2011

CANTI wraca do zdrowia

Siedem miesięcy rehabilitacji
Od listopada zeszłego roku zmagaliśmy się z urazem kręgosłupa, a co za tym idzie z niemocą chodzenia u naszego obecnie już trzynastoletniego Bergamasco - INCANTA. Pies przez 7 miesięcy, od grudnia 2010 do lipca 2011 nie wstawał na nogi i był przez nas wynoszony w kocu 3 x dziennie na podwórko, żeby mógł się załatwić. Przez cały ten czas był leczony przez lek. wet. i rehabilitowany przeze mnie. Andrzej zbudował dla Incanta specjalny mostek w miejscu gdzie były schodki na jego wybieg (dwa do góry i dwa na dół), żeby ewentualnie jak zacznie chodzić nie miał żadnych przeszkód. Musiałam psa odchudzić, żeby sam siebie potrafił udźwignąć, oraz ostrzyc, żeby był łatwiejszy w pielęgnacji, a i też lżejszy. Po siedmiu miesiącach udało się!! Canti wstał i zaczął chodzić! Byle jak, bo byle jak, ale chodzić i od tego czasu zrobił na tyle postępy, że wychodzi nawet na krótki spacer poza nasze ogrodzenie. Piszę o tym po to, żeby nikt w takiej sytuacji nie rezygnował pochopnie z walki o zdrowie i życie psa. Na zdjęciu Incant na krótkim spacerze, a szelki od Huskych pozwalają nam pomóc mu przy wstawaniu gdy zajdzie taka potrzeba. Incant cieszy się życiem, próbuje biegać, co czasem wygląda śmiesznie, jest pełen radości życia i nawet interesuje się suczkami "uganiając" się za nimi po podwórku, a my bardzo cieszymy się, że nadal jest z nami.

Oszczeniła się LIMA GAŹDZINA

ŁASA BACÓWA - jedynaczka
Nad ranem 23-go października oszczeniła się moja faworyta Ch. Pl. DA LIMA GAŹDZINA z Banciarni FCI (O: Ch. Pl. DA SZPAK z Kuny M: Ch. Pl. DA OSłODA GÓRALKA z Banciarni FCI). Urodziła się tylko jedna suczka; biało-czarna łASA BACÓWA z Banciarni FCI. Ojcem suczki jest UWODZICIEL GÓRAL z Banciarni FCI (O: Int. Ch., Ch. Pl., Zw. Europy UPIÓR Pol-Pon M; Mł. Ch. Pl., Ch. Pl. JUBKA z Gangu Długich). Smutno jej będzie wzrastaś i robiś pierwsze kroki na tym świecie bez rodzeństwa, ale cóż, taki los jedynaka. Na zdjęciu zatroskana mama ze swoją pulchną jedynaczką.

Pożegnaliśmy OSŁODĘ

Odeszła najgrzeczniejsza nasza suczka
19.09.2011 nad ranem, odeszła od nas we śnie ukochana nasza suczka Ch. Pl. OSłODA GÓRALKA z Banciarni. Przeżyła z nami 12 lat i 3 miesiące. Jak na długowiecznośś naszych psów, odeszła znacznie za wcześnie...Była wnuczką naszej filarowej suczki, założycielki naszej hodowli i matki słynnego i utytułowanego AMALA z Banciarni tj; TURNI z Szałasu Puchatków, a córką cudownie mądrej ORBITY z Banciarni. Zaś po stronie ojca - MISTRALA z Banciarni, wnuczką samego AMALA. Stąd też była jej uroda i mądrośś, bo miała wspaniałych i wybitnych przodków. Kryta różnymi psami z każdym z nich dała świetne szczeniaki. Już w pierwszym miocie z Int. Ch., Ch. Pl., Zw. Europy UPIOREM Pol-Pon dała wybitnego psa - ZHIGGINSA GÓRALA White Star z Banciarni, obecnie Champion AKC, 2006 Westminster - BOB, 2005 Westminster AOM, 2003 Westminster BOS, 2005 AKC/Eukanuba National Championship BOB, 2006 - Zwyc. Specjalistycznej Wystawy PON w USA. Siostra miotowa ZHIGGINSA ; ZREBA GÓRALKA z Banciarni to też CH. AKC. Z Ch. Pl. SZPAKIEM z Kuny dała świetnych reproduktorów pozostawionych w naszej hodowli; Ch. Pl. LIMĘ GAŹDZINĘ z Banciarni i 2 x CWC, BOB LIDERA GAZDĘ z Banciarni, oraz Ch. It. LELKA GAZDĘ z Banciarni będącego reproduktorem w hodowli Bursztynowya. Z UWODZICIELEM GÓRALEM z Banciarni dała OSłODA Multi Ch. MARYNĘ GAŹDZINĘ z Banciarni, oraz Ch. Australii ANODĘ BACÓWĘ z Banciarni. Pozostałe jej dzieci nie były wystawiane, ale wciąż cieszą swoich właścicieli mądrością i urodą. OSłÓDKA była najgrzeczniejszą naszą suczką i najpiękniej uśmiechającym się PONem, a robiła to nie tylko jak się krygowała, ale też jak się ją o to prosiło. Na zdjęciu OSłODA w wieku 12 lat. Smutno...

Bergamaschi z Banciarni cieszą swoich właścicieli nie tylko w Polsce

Piękne, sympatyczne i przydatne w pracy
Z pierwszego miotu naszej Ch. Pl. INNAMORATY z Banciarni (O: Ch. Pl. Zwyc. Best in Show INCANT di Valle Scrivia M: 2 x CWC CZOJA z Banciarni) krytej pięknym i utytułowanym Interchampionem., Ch. Polski., Mł. Ch. Polski., Ch. Litwy., Mł. Ch. Chorwacji., Mł. Zw. Europy 2006., ONEIROSEM dei Lupercali, suczka MARINA będąca w rękach wspaniałej włoskiej hodowczyni Lele Mariani (hodowla dei Lupercali) wygrała w tym roku na specjalistycznej Wystawie Bargamaschi zdobywając tytuł NSwR ( Najlepszej Suki w Rasie). Wystawę sędziował sam prof. Luigi Guidobono Cavalchini (hodowla di Valle Scrivia) tym większa to dla nas satysfakcja. Z kolei z drugiego miotu wspomnianej pary, piękna, młodziutka suczka NIMFA z Banciarni zakupiona do Finlandii uczestniczyła niedawno w szkoleniowym obozie psów pasterskich spisując się jak to widaś na zdjęciu "na medal", spokojna i zrównoważona, ale konsekwentna. Bardzo kochamy tą wspaniałą włoską rasę i polecamy wszystkim, którzy oczekują od psa wiernego i oddanego przyjaciela dla siebie i swoich dzieci, a w miarę potrzeb potrafią też zapracowaś na siebie pasąc owce, czy krowy :).

Magda Hirata z wizytą w Banciarni

Po klubowej w Łebie
Dnia 15 maja 2011 odbyła się XXII Klubowa Wystawa PONów w Łebie, miejscowości w której żyła i hodowała PONy dr wet. Danuta Hryniewicz. Na tą Wystawę przyjechała też hodowczyni z USA Magda Hirata w towarzystwie Gosi Korzeniowskiej z którą to po Wystawie zawitały do Banciarni. Wizyta była miła i sympatyczna, tym bardziej, że Magda posiada z Banciarni śliczną, obecnie już Ch. AKC ORAWĘ GAŹDZINĘ z Banciarni po naszym UWODZICIELU i Ch. Pl. PYZIE. Magda była zachwycona miejscem w którym mieszkamy, pięknymi widokami na Tatry, samymi Tatrami i Gorcami jak też pięknym Spiszem. Nasze psy przyjęły gości z należytą polską gościnnością mizdrząc się i łasząc, demonstrując przy tym swoje wdzięki :). Szczególną sympatią Magda oczywiście obdarzyła mamę swojej suczki - 11-letnią już PYZĘ. Na zdjęciu Magda z Pyzą i kilkoma innymi naszymi PONami.

KIBIC radością dla swoich właścicieli

Pies po LIDERZE furorą w Australii
Młody, roczny KIBIC Polski Akcent, po naszym ślicznym 2 x CWC, CAC, BOB, DA LIDERZE GAŹDZIE z Banciarni i Ch. Pl. DA Bursztynowya CHLUBIE sprawia wiele radości swoim właścicielom w Australii; Aileen i Terremu Jenkins. Pies ten zdobywając kolejne tytuły w klasie Juniorów i w grupie Juniorów jest następnym po BAZI BACÓWIE z Banciarni świetnym orędownikiem polskiej rasy w Australii. KIBIC mieszkał w Banciarni przez ponad pół roku czekając na wylot do Australii. Pokochaliśmy tego psa ogromnie za jego niebywały charakter. Jest to pies marzenie każdego hodowcy i wystawcy. Bez kompleksów, pewny siebie, bez agresji, przyjazny do wszystkich, świetny w stadzie, opiekuńczy do słabszych, mądry, posłuszny, no i piękny. Po prostu ideał :). Naprawdę trudno nam było się z nim rozstawaś. Wiedzieliśmy jednak, ze jedzie do wspaniałych ludzi, którzy docenią te wszystkie jego walory i tak się też stało. Na zdjęciu Aileen i KIBIC po kolejnym sukcesie.

Miot ROMINY

Dwa pieski i dwie suczki
Późnym wieczorem 21. maja 2011 oszczeniła się nasza czarno-srebrna, 2 x CWC, DA ROMINA GAŹDZINA z Banciarni /FCI/ (O: 2 x CWC, BOB, DA LIDER GAZDA z Banciarni /FCI/ M: DA2 NARKOZA GÓRALKA z Banciarni /FCI/). Urodziła cztery śliczne i zdrowe szczeniaczki; dwa pieski i dwie suczki. Ojcem szczeniąt jest pies pochodzący też z naszej hodowli i posiadający jak dziadek szczeniąt LIDER, certyfikat badań kardiologicznych tj; 2 x CWC, DA BAJER BACA z Banciarni /FCI/ (O: Ch. Pl., UROK z Jurajskiego Źródła M: Ch. Pl., DA PYZA GÓRALKA z Banciarni /FCI/). Obydwa pieski są biało-czarne i po tatusiu mają naturalnie szczątkowe ogonki, z suczek; czarna ma ogon długi, a bialo-czarna mocno krótki (okolo 4 kręgów). Szczeniaczki i mama mają się dobrze. Zapraszamy do Banciarni.

BATUTA ma szczeniaki

Trzy pieski i jedna suczka
Nad ranem 13. maja 2011 oszczeniła się nam Ch. Pl., 2 x NSwR, BOB, DA BATUTA BACÓWA z Banciarni /FCI/ (O: Ch. Pl., DA UROK z Jurajskiego Żródła M: Ch. Pl., res. CACIB, DA PYZA GÓRALKA z Banciarni /FCI/), a ojcem szczeniąt jest nasz reproduktor Ch. Pl., BOB, DA ELEGANT GAZDA z Banciarni /FCI/ (O; Int. Ch., Ch. Pl., Zw. Klubu 98., Zw. Austrii 97., 2 x BIS Weteran, DA2 MISTRAL z Banciarni /FCI/ M: Mł. Ch. Pl., Ch. Pl., CACIB, DA2 JUBKA z Gangu Długich). BATUTA urodziła śliczną, biało-czarną czwórkę szczeniąt; trzy pieski i jedną suczkę. Trzy szczeniaki mają długie ogonki, a jeden piesek, po mamusi ogonek szczątkowy. Matka szczeniąt to dorodna, wesoła i sympatyczna suczka, ojciec to pies o zdecydowanym i pewnym siebie, dominującym charakterze, nie okazującym się jednak agresją tylko mądrością. Szczeniaki będą mądre i wesołe :). Zapraszamy do Banciarni.

Ostatni miot FRAJDY z Banciarni

Nowe biegacze wystartowały
W noc Wielkanocną 2011 urodziły się nowe, wspaniałe biegacze. Nasza ośmioletnia suczka FRAJDA z Banciarni (O: CWC, BOB CIAPEK z Banciarni M: CWC BURZA z Banciarni) ma śliczną czwóreczkę szczeniaczków, wilczego umaszczenia. Są dwa pieski i dwie suczki. Szczeniaczki są ze sprawdzonego kojarzenia świetnych biegaczy, szczególnie na średnie dystanse. W naszym zaprzęgu też biega pies z takiego kojarzenia, tj. LUZAK z Banciarni i świetnie się spisuje w drugiej parze. Mama i dzieci czują się świetnie. Szczeniaki są już zarezerwowane.