2013

Nowy miot ROMINY

Dwa pieski i dwie suczki
Zgodnie z życiową zasadą, że śmierć przetyka się z narodzinami, tak i w Banciarni na drugi dzień po śmierci POLKI tj. 20 grudnia 2013 roku, urodziła szczeniaki czarno-srebrna, 2 x CWC., DA ROMINA GAŹDZINA z Banciarni FCI (O; 2 x CWC, BOB, DA LIDER GAZDA z Banciarni FCI M; 2 x CWC, DA2 NARKOZA GÓRALKA z Banciarni FCI) a szczęśliwym tatusiem szczeniąt jest biało-szary, 3 x CWC, res. CACIB, DA BAJER GAZDA z Banciarni FCI (O; Ch. Pl., DA UROK z Jurajskiego Źródła M: Ch. Pl., res. CACIB, DA PYZA GÓRALKA z Banciarni FCI). Urodziły się cztery szczeniaki; 2 pieski i 2 suczki. Tatuś szczeniąt posiada certyfikat badania kardiologicznego, obydwoje rodzice są wolni od PRA (Bajer ma również potwierdzone badaniem kodem genetycznym w laboklinie, że jest też wolny od nosicielstwa na PRA ). Szczeniaczki i mama czują się dobrze. Pojedyncze zdjęcia szczeniąt są na podstronie o planach i szczeniakach.

POLKA odeszła

Brakuje nam naszego "Kopciuszka"
19. grudnia 2013 odeszła od nas 2 x CWC POLKA GÓRALKA z Banciarni FCI (O: Ch. Pl., res. CACIB, DA IWAN z Banciarni FCI M; Mł. Ch. Pl., res. CACIB, DA MODRA z Banciarni FCI). Piątego lutego skończyłaby 14 lat!!. Żyła jak kiedyś jej pra..pra ..ciotka ADŻI w cieniu AMALA, ona żyła w cieniu swojej siostry PYZY, różnica jednak w tym, że ADŻI była "księżniczką", a POLKA zawsze czuła się Kopciuszkiem...Piękna, a zakompleksiona, mądra , a w cieniu, natomiast zawsze wpatrzona we mnie i chyba dla niej nic więcej się w życiu nie liczyło. Urodziła dwa mioty po pięć szczeniąt, jeden z UPIOREM Pol Pon , drugi z naszym UWODZICIELEM. Szczeniaki rodziła piękne, ale nie były wystawiane, jedynie w Kanadzie BAWIDAMEK, po którym wiem, że jest potomstwo. Na spacerach POLKA zawsze z NARKOZĄ "obstawiała" moje tyły. Czułam się bezpiecznie, szczególnie wieczorami. Teraz NARKOZIE pomaga PYZA... obydwie już staruszki..Już mi brakuje jej ślicznych, ciemnych oczek wpatrujących się we mnie spod gęstej, białej grzywki...Jak ten czas psiego życia szybko upływa...

Marzenia należy spełniać!!

Każdy ma swoją fanaberię, ja mam FANABERIĘ czekoladową :). Przedstawiam moją pierwszą w hodowli czekoladową PONkę - FANABERIĘ Tellus Mater (O; czekoladowo-biały MIESZKO z Norblińskiej Doliny M: czarna ŻEGLARKA GAŹDZINA z Banciarni FCI) stworzoną na moje zamówienie :). Poza tym, że jest czekoladowa, to jeszcze MIESZKO z prostej lini ma AMALA z Banciarni w rodowodzie; jest bowiem jego prawnukiem, a ŻEGLARKA pochodzi z lini"czarnych suczek" Banciarni, oraz jest córką UWODZICIELA GÓRALA z Banciarni FCI, stąd też te wzmocnione czekoladowe geny, które on przekazywał. Drugie szczenię na zdjęciu, to czarna suczka Bergamasco - ORSA z Banciarni FCI (O; Mł. Ch.Pl., DA (stawy łokciowe (0) Ribellepelos PAVONE M: Ch. Pl., CACIB INNAMORATA z Banciarni FCI) również zostawiona w hodowli. Mamy więc piękny duet czarno czekoladowy i wcale nie wygląda to różowo...broją nieźle :).

Odszedł UWODZICIEL GÓRAL

Wspaniały towarzysz, ojciec kochanych pupili
02 grudnia w nocy niespodziewanie odszedł od nas wspaniały i kochany UWODZICIEL GÓRAL z Banciarni FCI ( ; Int. Ch., Ch. Pl., Zw. Europy UPIÓR Pol-Pon M: Mł. Ch. Pl., Ch. Pl. JUBKA z Gangu Długich). Miał 12, 5 roku. Jak wszystkie nasze reproduktory wrył się głęboko w nasze serca i pamięć. Był psem dominantem, o silnym, zdecydowanym charakterze, ale też posłuszny i karny. Wzbudzał we wszystkich silne, najczęściej pozytywne emocje. Czasem w domu nazywaliśmy go "Talibkiem" i Terrorystą, ale też Uwem, Uwiczkiem i Uwiczeczem gdy swoją dominację zamieniał na wyjątkowe cechy psa pasterskiego i psa tropiciela zaginionych. Bardzo mądry i oddany pies, ale też wspaniały reproduktor. Jego wybitne dzieci to; 2 x CWC IMAGE GAZDA z Banciarni FCI, Ch. Kanady JASMINE GAŹDZINA z Banciarni FCI, Multi Ch. MARYNA GAŹDZINA z Banciarni FCI, Ch. Pl. FIGA Dobrana Para, Ch. AKC. ORAWA GAŹDZINA z Banciarni FCI, 2 x CWC ŻEGLARKA GAŹDZINA z Banciarni FCI, Ch. Australii ANODA BACÓWA z Banciarni FCI, 4 x CWC MISIA BACÓWA z Banciarni FCI. To te utytułowane, ale też jest cała plejada wspaniałych charakterowo i eksterierowo jego dzieci, które nie wystawiane, ale kochane i hołubione przez swoich właścicieli cieszą oczy i serca. UWICZKU! cierpiałeś aż dwa dni, ale już jesteś ze swoim wielkim przyjacielem FAKTOREM, po śmierci którego już niewiele cię cieszyło...

W Banciarni żyje się zdrowo i wesoło

więc żyje się długo i szczęśliwie 🙂
Mł.Ch. Pl., Ch. Pl. DA2 JUBKA z Gangu Długich 15. 10. 2013 roku skończyła 15 lat!!. Nasza JUBKA poza tym, że od dwunastego roku jest ślepa to czuje się świetnie i ma chyba zamiar rywalizować z naszym długowiecznym niegdyś AMALEM, który to dożył 17 lat i 4 miesięcy, o długość życia. Kibicujemy jej w tym. W młodości brylowała na wystawach, piękna, zgrabna, dobrze zbudowana sunia powinna była walczyć o najwyższe tytuły, ale akurat trafiła do mnie, osoby, która przekłada hodowlę nad Wystawy, ale też nie lubi zbytnio podróżować. Mimo wszystko pasowałyśmy do siebie, bo z kolei JUBKA nie lubiła się wystawiać, więc z ochotą pozostałyśmy przy tych i tak ważnych dla hodowli tytułach, które zdobyła. Na zdjęciu JUBKA w maju tego roku - 2013.

Nowy miot BATUTY

Śliczna trójeczka
W kilka godzin po porodzie INNAMORATY (Bergamasco) 05. 09. 2013 nad ranem oszczeniła się nasza biało-czarna Ch. Pl., 3 x NSwR., DA, BATUTA BACÓWA z Banciarni /FCI/ ( CH.Pl., DA UROK z Jurajskiego Źródła M: Ch.Pl., . res. CACIB., DA PYZA GÓRALKA z Banciarni /FCI/), a tatusiem jest nasz 2 x CWC., CAC., BOB., DA, LIDER BACA z Banciarni /FCI/ ( O; Mł. Ch. Pl., Ch. Pl., DA, SZPAK z Kuny M: Ch. Pl., res. CACIB., DA2, OSŁODA GÓRALKA z Banciarni /FCI/ ). Urodziła się trójka szczeniąt; jeden piesek, biały z małymi czarnymi łatkami i długim ogonkiem, oraz dwie biało-czarne suczki. Jedna suczka ma ogon długi, a druga szczątkowy. Tatuś szczeniąt posiada certyfikat badania kardiologicznego, a obydwoje rodzice certyfikaty badania oczu w kierunku PRA. Poza tym mama BATUTA to bardzo sympatyczna i wesoła suczka. Lubi bardzo dzieci, oraz wszelkie wędrówki i zabawy. LIDER to dystyngowany i powściągliwy pies wobec obcych, ale przyjaciół zaliże na "śmierć".

Wreszcie małe Bergamaski

Osiem szczeniąt INNAMORATY
04. 09. 2013 oszczeniła się nasza Ch. Pl. INNAMORATA z Banciarni FCI (O; Ch. Pl., BOB., BOG., BIS INCANT di Valle Scrivia M: 2 x CWC CZOJA z Banciarni FCI), a szczęśliwym tatusiem jest wspaniały Mł. Ch.Pl. DA (stawy łokciowe (0) Ribellepelos PAVONE ( O: VARENNE Del Piervez M: Se V-07 Se UCH Tempeluddens ELEGANZA ). Urodziło się osiem szczeniąt; pięć piesków, jasno-popielatych w czarne plamy i trzy czarne suczki. Szczeniaczki są śliczne i mają ciekawy rodowód. Zapraszamy do Banciarni miłośników tej wspaniałej rasy, oraz wszystkich którzy oczekują od swojego przyszłego psa; wierności, oddania, wspaniałego towarzysza wycieczek, opiekuna do dzieci, oraz dozgonnego przyjaciela.

Pierwszy miot IDYLLI

4 pieski i 3 suczki
W nocy z 25 na 26 sierpnia 2013 oszczeniła się po raz pierwszy nasza szara suczka, Ch. Pl., DA, IDYLLA BACÓWA z Banciarni FCI ( O; Ch. Pl., Mł. Zwyc. Klubu`2006, Interchampion, DA, CAR z Liliowego Zacisza M: Ch. Pl., DA, LIMA GAŹDZINA z Banciarni FCI), a szczęśliwym ojcem szczeniąt jest 2 x CWC, DA BAJER BACA z Banciarni FCI (O; Ch. Pl. DA, UROK z Jurajskiego Źródła M: Ch. Pl. DA, PYZA GÓRALKA z Banciarni FCI). Urodziło się siedem szczeniąt; 4 pieski i 3 suczki. Cztery szczeniaki są jednokolorowe, a trzy łaciate. Cztery ogonki szczątkowe, a trzy długie, duża różnorodność, ale za to wszystkie mocne, zdrowe i urodziwe, a ich waga urodzeniowa była imponująca; cztery powyżej 400g, a trzy od 360-380g.

NARKOZA GÓRALKA skończyła 14 lat

Nadal dobrze się czuje
17 czerwca 2013 nasza śliczna czarno-srebrna suczka 2 x CWC, DA2 NARKOZA GÓRALKA z Banciarni (O: 3 x CWC, DA FRAJER z Innej Hodowli M: 2 x CACIB, 2 x BOB, 2 x CWC, DA UDINA z Banciarni FCI) skończyła 14 lat . NARKOZA to jedno z ogniw lini "czarnych suczek" w Banciarni. Średnia suczka (44 cm wzrostu) , o pięknej i harmonijnej budowie, bardzo dobrym kątowaniu tak przednich jak i tylnych nóg, pięknej, w dobrym gatunku szacie, oraz wspaniałej psychice. W swoim życiu urodziła 22 szczeniaki. Kryta była różnymi psami; 1. MISTRALEM z Banciarni FCI (Ch.Dani - biało-czarny WAŻNY GÓRAL, Interchampionka, Ch. Italii - czarno-srebrna WERWA GÓRALKA, Ch. AKC, Award of Merit czarno-srebrny - GRANDZIARZ GAZDA ), 2. UWODZICIELEM GÓRALEM z Banciarni FCI (KLEKS GAZDA - zdał egzamin na PT z wynikiem doskonałym i 194 punktami na 200 możliwych, oraz czarna nie rozjaśniona 2 x CWC ŻEGLARKA GAŹDZINA, która też słynie ze zdumiewającej psiej mądrości ), 3. ELEGANTEM GAZDĄ z Banciarni FCI (wspaniała, wszystkim znana z urody i mądrości 2 x CWC PARADNA GAŹDZINA), oraz 4. LIDEREM GAZDĄ z Banciarni FCI (nasza wspaniała 2 x CWC ROMINA GAŹDZINA ). NARKOZA pomimo wieku nadal dobrze się czuje i wygląda pięknie. Cieszymy się z nią każdym dniem, że nadal jest z nami i życzymy jej dużo zdrowia :). Na zdjęciu NARKOZA miesiąc przed czternastymi urodzinami.

FAKTOR GÓRAL nie żyje

Cichutko żył, cichutko odszedł
Niestety życie FAKTORA GÓRALA z Banciarni w dniu 28. 05. 2013 dobiegło końca. Ten wspaniały pies żył z nami 16 lat i 2,5 miesiąca. Był prawdopodobnie jednym z ostatnich, lub ostatnim żyjącym jeszcze synem wspaniałego Int. Ch., Zw. Ch. Pl., Ch. CS., Zw. Europy`90, Zw. Klubu`93., Najlepszego Reproduktora 1995-96-97-98 i 2002., Najpiękniejszego Weterana 1995-96-97 DA1, AMALA z Banciarni FCI, oraz 2 x CACIB, 2 x BOB, 2 x CAC, CWC, DA UDINY z Banciarni FCI. Niestety pomimo swojej urody nie był hodowlany z powodu dysplazji jednego stawu biodrowego (A/C). Do końca jednak życia pięknie się poruszał i dynamicznie biegał. Straciliśmy w nim niemal członka rodziny, kontakt jaki mieliśmy z tym psem jest nie do opisania, a ponad szesnaście lat życia pod jednym dachem bylo dla obu stron wyróżnieniem. Mało kto wiedział o jego istnieniu, a on żył sobie razem z nami w zaciszu spiskich skałek i gór. Bardzo żałujemy, że taki wspaniały pies nie pozostawił po sobie potomstwa. Załączone zdjęcie zrobione było w kwietniu tego roku jak był już ostrzyżonym staruszkiem...

UWERTURA GAŹDZINA ma szczeniaki

Trzy pieski i suczka
Nareszcie, po długiej przerwie mamy szczeniaki. 17. 05. 2013 oszczeniła się nasza biało-szara Ch. Pl., Zwyc. Klubu Mł., DA UWERTURA GAŹDZINA z Banciarni FCI (o; 4 x CWC DA Bursztynowya DYMEK m; Ch. Pl., DA PYZA GÓRALKA z Banciarni FCI). Ojcem szczeniąt jest piękny, czarno-srebrny CAC, CACIB, DA IMPERATOR BACA z Banciarni FCI (o; Ch. Pl.., Mł. Zwyc. Klubu`2006 Interchampion DA, CAR z Liliowego Zacisza m: Ch. Pl., DA LIMA GAŹDZINA z Banciarni FCI). Sunia ma cztery szczeniaki, wszystkie z umaszenia podały się na tatusia i są jednokolorowe; czarne i szare, a ich płeć to; trzy pieski i suczka. Zapraszamy do Banciarni.

FAKTOR GÓRAL skończył 16 lat

12.03.2013 nasz kochany PON - FAKTOR GÓRAL z Banciarni (O: Int. Ch., Zw. Ch. Pl., Ch. CS., Zw. Europy`90, Zw. Klubu`93., Najlepszy Reproduktor 1995-96-97-98 i 2002., Najpiękniejszy Weteran 1995-96-97 AMAL z Banciarni /FCI/ M; 2 x CWC, 2 x CACIB UDINA z Banciarni /FCI/) skończył 16 lat!!!. Wspaniały, mądry, miły i grzeczny pies, to wielka radość mieć go koło siebie tyle lat. Do taty AMALA brakuje mu jeszcze prawie 1,5 roku życia, liczymy na ciebie FAKUSIU, że pobijesz amalowy rekord życia 🙂

Nasze śliczne siostry; PYZA i POLKA skończyły 13 lat!!!

05. lutego nasze kochane "Iwanowne" skończyły po 13 lat, a kto je zna mówi, że chyba mają, ale w sumie 13 lat, wyglądają bowiem świetnie!. Są po Ch. Pl. IWANIE z Banciarni i MŁ. Ch. Pl. MODREJ z Banciarni. Diametralnie różne charakterowo, ale przez to niepowtarzalne. Ch. Pl. PYZA całe życie kwitnie, śmieje się i kocha cały świat, 2 x CWC POLKA od urodzenia "wycofana" i to nie przez jakąś traumę, ale tak po prostu ma...To pies nie tyle jednego właściciela, ale wręcz JEDYNEGO, czyli mnie. Jak mnie nie ma w domu, to wręcz "nie żyje". PYZA brylowała na Wystawach, POLKA nie kochała Wystaw, więc nie ma skończonego Championatu choć z pewnością na niego zasługiwała. PYZA to radość naszej hodowli, dała dużo wspaniałych szczeniąt z czego u nas zostały dwie suczki, obecnie już Championki i matki; UWERTURA i BATUTA. POLKA miała tylko dwa mioty bardzo ładnych szczeniąt, ale druga ciąża zakończyła się cesarskim cięciem i na tym zakończyła reprodukcję. Obydwie bardzo wrażliwe i ambitne, a to, że są z nami, to przede wszystkim nasze szczęście :). Na zdjęciu obydwie suczki w dniu 13 urodzin.

Wyścigi Psich Zaprzęgów na średnim dystansie „w Krainie Żubra” – BYSTRE 2013

Wyścigi w BYSTREM odbyły się w dniach 25 - 27. 01. 2013 r w ramach Pucharu Polski o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W tych dniach wszystkie zaprzęgi startowały w czterech etapach, w tym jeden etap był etapem nocnym. Z naszego Klubu "Tatry" Czarny Dunajec, startowały trzy zaprzęgi w kategorii psów ras północnych - Siberian Huskych; Andrzej z szóstką, Mateusz Biernat z szóstką i Grzegorz Jękner poza konkursem z piątką. Andrzej pojechał ze swoim "żelaznym " liderem, wspaniałym, dwunastoletnim!!! CIAPKIEM z Banciarni. Drugi Old Boy w zaprzęgu to dziesięcio i pół roczny ELDORADO, a trzeci Old Boy to mój mąż Andrzej...Nasz wspaniały pies CIAPEK z Banciarni (i również Andrzej :)) obchodził na tych zawodach swoje 11-lecie startów w zawodach psich zaprzęgów na średnim dystansie. Na naszej stronie w "Sławach", oraz w "Historii" można zobaczyć jakie CIAPEK i jego właściciel mają zwycięstwa na swoim koncie. Natomiast zawody jak to zawody, zawsze mają jakieś małe , lub większe "dramaty". Andrzej w Bystrem pomimo wiekowego lidera utrzymywał się wspaniale na drugim miejscu w Siberian Huskych, ale w ostatnim etapie nasza młoda, niespełna dwuletnia suczka RUMBA rozcięła przednią łapę i zanim się zorientował, zanim wyprzęgnął ją z zaprzęgu i oddał pod opiekę straży czuwającej nad porządkiem i bezpieczeństwem zawodów, stracił cenne minuty przewagi nad jednym z rywali, ostatecznie zajmując równie zaszczytne, ale TRZECIE Miejsce. W klasyfikacji ogólnej, czyli OPEN, nasz zaprzęg zajął zaszczytne ósme miejsce na szesnaście startujacych załóg. Mateusz Biernat z naszego Klubu zajął PIERWSZE MIEJSCE w Sibierian Huskych , czyli w klasie Andrzeja. GRATULUJEMY!!! Natomiast ja jestem dumna z Andrzeja i wszystkich psów w zaprzęgu, ale szczególnie z CIAPKA i ELDORADA, którzy w pięknym stylu w BYSTREM zakończyli swoją karierę sportową. W domu rośnie nam już "młody narybek" po wspaniałej towarzyszce CIAPKA w liderowaniu zaprzęgiem - ORCE z Banciarni i liderze z zaprzęgu Grzegorza Jęknera - MORUSIE z Banciarni. To nie były jednak ostatnie "słowa" Andrzeja, w przyszłym roku z nowym zaprzęgiem po nowe zwycięstwa wyruszą młode psy :). Na zdjęciu CIAPEK, a w tle Orka i Luzak w BYSTREM.